Egzotyczne wakacje. Ile kosztuje wyjazd?

Egzotyczne wyprawy są coraz częściej w zasięgu kieszeni Polaków. Dowodem są na to statystyki. Do końca września wyprawy na drugi koniec świata (od października 2016 do 15 kwietnia 2017) rezerwował niemal co czwarty klient biur podróży - podsumowuje Travelplanet.pl

Z danych statystycznych Travelplanet.pl wynika, że w sezonie 2014/15 udział zrealizowanych wyjazdów w ogólnym ruchu turystycznym z biurami podróży wynosił 6 proc. W następnym sezonie, 2015/16, wzrósł do 11 proc. wszystkich wyjazdów z biurami podróży w tym czasie. - Jest duża szansa by w kwietniu 2017 roku udział egzotyki przekroczył ten rekordowy wynik prognozuje –Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl.

Touroperatorzy wprowadzają do swych ofert egzotyczne wyjazdy w cenach porównywalnych do popularnych wśród polskich turystów letnich wakacji w basenie Morza Śródziemnego. Przykładowo w grudniu można polecieć na 9 dni do Pekinu z wyżywieniem i programem zwiedzania miasta za ok. 2 700 zł. Emiraty Arabskie kuszą ofertą przelotu i pobytu ze śniadaniami za ok. 2 400 zł. Już za 3 100 zł można polecieć na wycieczkę do Tajlandii (ze śniadaniami). A 10 dni wypoczynku all inclusive na Kubie to obecnie koszt ok. 4 400 zł. Za podobne pieniądze spędzimy tydzień na Zanzibarze.

Jakie zakątki świata chcieliby odwiedzić Polacy? 11,3 proc. odpowiedziało, że marzy o Chinach i Tajlandii, 6 proc. - wybrałaby Bali lub hawaje, 4 proc. - USA, a 2,4 proc. - Japonię.