Jak samodzielnie naprawić zmywarkę?

Zepsuta, zapchana zmywarka to prawdziwy koszmar. Zanim wezwiemy hydraulika, warto spróbować samodzielnie naprawić zmywarkę. Jak to zrobić? Podpowiadamy

Po umyciu w zmywarce naczynia nadal są brudne? A może sprzęt nie chce się uruchomić? Najczęstszym powodem psucia się zmywarek jest zatkany resztkami jedzenia odpływ.

Zanim wezwiemy fachowca, weźmy sprawy w swoje ręce. Być może uda nam się samodzielnie naprawić zmywarkę, a tym samym zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

embed

1. Po pierwsze, kup specjalny płyn do czyszczenia zmywarek. To mocna chemia, więc powinien usunąć wszystkie zalegające resztki jedzenia. Wolisz naturalne sposoby? Spróbuj mieszanki octu z sodą.

2. Po drugie należy sprawdzić odpływ wody.  To właśnie w nim zatrzymują się resztki jedzenia. Wyczyść dobrze odpływ, pozbywając się zalegających resztek. Postaraj się sięgnąć naprawdę głęboko.

3. Sprawdź w jakim stanie jest kratka przepływu, na której zatrzymują się resztki. Odkręć kratkę, wyczyść porządnie i przykręć.

4. Problemem może być również wąż odpływowy. Może jest zagięty lub pojawiły się na nim supły? Odkręć wąż, wyczyść i podepnij do zmywarki.

5. Jeśli zmywarka nadal nie działa - wzywaj hydraulika. Zrobiłeś wszystko w swojej mocy, ale teraz potrzebny jest fachowiec.

A ty kiedy ostatni raz odkurzałeś klawiaturę? 7 miejsc, o których lubimy "zapominać" podczas sprzątania

Więcej o: