Jak kupować przez internet i oszczędzać pieniądze?

Zakupy przez internet stały się niemal codziennością. Nie tylko dlatego, że mamy coraz mniej czasu, ale kupując w ten sposób można sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak być czujnym. Jak więc kupować przez internet, by nie tylko nie stracić, ale też oszczędzić pieniądze?

Na zakupach w Internecie przeciętny polski konsument oszczędza średnio 15 proc. ceny. Różnice mogą jednak sięgać nawet kilkudziesięciu procent!

Najtaniej kupisz na aukcjach

Zanim jednak przystąpisz do licytacji, upewnij się, czy cena towaru na pewno nie przekracza ceny w sklepach stacjonarnych! Z zakupów w sieci często bowiem korzystają osoby, które nie mają czasu i bywa, że przepłacają. Wyznacz sobie granicę, do której będziesz licytować towar. Absolutnie nie wolno Ci jej przekroczyć. Ktoś Cię przebił? Trudno, tym razem nie miałaś szczęścia, ale towar zapewne za chwilę znów się pojawi.

JAK KUPOWAĆ NA PROMOCJACH? 6 NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD>>

Jeżeli chcesz kupić coś przez licytację, ale nie masz czasu śledzić jej przebiegu, skorzystaj z usług serwisu, który będzie robił to za Ciebie i licytował do ustalonej kwoty.

Sprawdź opinię

Zanim kupisz, sprawdź opinię o towarze. Korzystaj z forów i opinii internautów, wszak oni przetarli szlaki. Jeśli kilka osób źle wyraża się o danym towarze, nie jest to przypadek. Zawsze możesz oczywiście towar zwrócić, ale ile z tym będzie zachodu! Lepiej zaufaj innym.

Porównywarka prawdę Ci powie

Korzystaj jednak z porównywarek cenowych. Jest ich w sieci całkiem sporo. Dzięki nimi będziesz wiedzieć, czy towar w wybranym przez Ciebie sklepie jest rzeczywiście tani.

Sklepy bez granic

Zdaniem kupujących, niezwykle tanio można kupować w internetowych sklepach amerykańskich, niemieckich lub brytyjskich. Najtaniej jest 1 stycznia, bo tego dnia zaczynają się wyprzedaże noworoczne. W USA tanio bywa w tzw. Black Friday - dzień po Święcie Dziękczynienia, czyli 28 listopada Mimo nazwy, trwa on cały weekend. Największe promocje internetowe są 1 grudnia, w tzw. Cyber Monday. Również trwają kilka dni.

MAŁY KOSZYK ZAMIAST DUŻEGO, CZYLI JAK ROBIĆ MAŁE ZAKUPY?>>

Koszty przesyłki

Koniecznie zwróć uwagę na koszty przesyłki. Najtańszy jest oczywiście odbiór osobisty, ale nie zawsze jest to możliwe. Upewnij się więc, czy po doliczeniu kosztów wysyłki, Twój zakup dalej będzie opłacalny. A może warto umówić się np., z koleżanką i zrobić wspólne zakupy? Wtedy koszty przesyłki dzielicie między siebie z korzyścią dla Was obu.

Więcej o: