Tanie książki? 6 sposobów na tanie czytanie

Książki nie są tanie, ale gdy będziesz sprytnie je kupować, możesz sporo zaoszczędzić. Jak? Oto sześć sposobów

Oczywiście najbardziej opłaca się zapisać do biblioteki, ale prawdziwy fan książek lubi mieć własny egzemplarz. Poza tym na nowości w bibliotekach trzeba nieraz sporo czekać, jeśli więc chcesz mieć książkę od razu, a nie wydać na nią majątku, naucz się oszczędnie kupować.

1. Tańsze książki możesz znaleźć w księgarniach internetowych. Nowości wydawnicze potrafią być od razu przecenione nawet o 20-25%. W niektórych księgarniach organizowane są akcje „pisarz miesiąca” i wówczas wszystkie, dosłownie wszystkie pozycje konkretnego autora przecenione są nawet o 40 proc. Warto sprawdzać promocje.

2.  Opłaca się zamawiać książki w tych księgarniach, które prowadzą również sprzedaż wysyłkową. Zamawiasz taniej on-line, a następnie odbierasz (bez opłat) w którejś z wybranych księgarni stacjonarnych. Co więcej, księgarnie internetowe często oferują w sieci promocje, których nie ma w stałych salonach.

ZOBACZ: JAK KUPOWAĆ NA PROMOCJACH? 6 WAŻNYCH ZASAD>>

3.  Nie gardź książkami w supermarketach. To naprawdę doskonały sposób na zdobycie tanich książek. Duże markety co kilka miesięcy robią wyprzedaże, warto zainteresować się koszami, w których leżą książki. To nieprawda, że jest tam nic nie warta literatura, możesz znaleźć również pozycje wyjątkowe, np. przewodniki czy albumy. Bądź cierpliwa, bo rarytasy często leżą na dnie i musisz przerzucić sporo książek, aby trafić na coś fajnego. Ale zapewniamy, że warto!

4.  Nie omijaj punktów z tanią książką. Zwłaszcza na urlopie zainteresuj się namiotami z takim szyldem. Tania wcale nie oznacza zła! To są zazwyczaj książki, które zostały źle rozprowadzone i nakład się nie sprzedał. Dlatego nad morzem bez problemu kupisz przewodnik po górach, a w górach poradnik żeglarza. Warto szperać w takich punktach, bo nigdy nie wiadomo, na co się trafi!

ZOBACZ: 21 SPOSOBÓW NA TANI OGRÓD>>

5.  Zaglądaj do bibliotek nie tylko po to, aby książkę wypożyczyć. Wiele punktów prowadzi tzw. stałe kiermasze, czyli przyjmuje od czytelników ich książki, które potem sprzedaje za złotówkę lub dwa złote. W ten sposób ratuje swój budżet, z korzyścią zresztą dla wszystkich. Jeszcze inne biblioteki po prostu wykładają na osobną półkę książki przyniesione przez czytelników do tzw. wymiany. Możesz je brać do woli. Nie ma czegoś takiego u Ciebie? Może warto zorganizować? Np. w szkole czy w biurze? Wymienić się z koleżankami? Znakomity sposób na oszczędzanie!

6.  Możesz też zapisać się w sieci do grupy miłośników książek i tam poszukać chętnych do wymiany. Zyskasz nie tylko tanią książkę, ale i przyjaciół-książkomaniaków.

 

 

Więcej o: