Jakie pieluszki: jednorazowe czy wielorazowe?

Dziecko to finansowa studnia bez dna. Ale czy na pewno musisz używać pieluszek jednorazowych? Są wygodne, to prawda, lecz chcąc zaoszczędzić niezły grosz, zamień je na pieluchy wielorazowe. Jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz rozstać się z jednorazówkami, kupuj je rozsądnie (czytaj: oszczędnie). Czyli jak?

Cztery raz „tak” dla pieluszek wielorazowych

Pieluszki wielorazowe są o połowę tańsze niż jednorazowe. Doświadczone położne obliczyły, że dziecku wystarczy 36-40 pieluszek wielorazowych na cały „sezon”, czyli od urodzenia do momentu korzystania z toalety. Pieluszek jednorazowych potrzebujesz ok.5 tysięcy.

Wielorazowe trzeba prać, to prawda, ale ekonomiści twierdzą, że w miesiącu na prąd, wodę, proszek wydasz nie więcej niż 20 złotych. Używając jednorazówek nie płacisz nawet i tego, ale zazwyczaj trzeba dodatkowo kupić kosmetyki chroniące pupę dziecka przed odparzeniami. Czyli w dalszym ciągu z wielorazówkami jesteś do przodu.

Jeżeli masz kilkoro dzieci, zakup pieluszek wielorazowych to oszczędność zwielokrotniona! Wielorazowe są praktycznie nie do zdarcia. Mają one przy tym uniwersalny rozmiar – służą noworodkowi i kilkulatkowi.

Używanie pieluszek wielorazowych jest zdecydowanie przyjaźniejsze dla środowiska niż korzystanie z jednorazowych. Pieluszki wielorazowe ograniczają ilość śmieci, a przecież chcesz, aby Twoje dziecko żyło w czystym i zdrowym środowisku.

ZOBACZ TEŻ: JAK OSZCZĘDZIĆ NA WYPRAWCE DLA NOWORODKA?>>

Jak taniej kupować jednorazówki?

Pieluchy są sprzedane w paczkach. Zawsze sprawdzaj koszt jednej pieluchy. Z reguły im większa paczka, tym pojedyncza sztuka wychodzi taniej. Ale nie zawsze tak jest, bądź czujna.

Kupuj na promocjach. Możesz trafić na opakowania „zbiorcze”, które choć kosztują sporo, po przeliczeniu na sztuki są tańsze, niż małe paczki. Pieluchy się nie starzeją, mogą spokojnie poleżeć.

Czy naprawdę musisz zakładać dziecku najdroższą pieluchę? Czasy się zmieniły, tańsze pieluszki produkowane są z coraz lepszych materiałów, są równie miękkie i chłonne, jak drogie.

Dopiero zaczynasz „przygodę” z pieluchami? Kup najmniejszą paczkę i przetestuj, czy przypadkiem nie uczulają Twojego dziecka. Może się okazać, że duża pójdzie do kosza!

ZOBACZ TEŻ: JAK MĄDRZE ROBIĆ ZAKUPY?>>

 

 

Więcej o: