Tkaniny w mieszkaniu

Tkaniny są nieodłącznym elementem każdego domu i mieszkania. To one tworzą ciepły, przytulny nastrój. Są obecnie w salonie - tkaniny zasłonowe. W sypialni - otulają nas w trakcie snu, zapewniają zdrowy odpoczynek naszego dziecka (np. tkaniny bambusowe). Tkaniny z wełny czesankowej, przypominające swoim wyglądem zapleciony, gruby sznur, są nie tylko ciepłym, miękkim dodatkiem, ale również bardzo efektowną dekoracją. W naszym serwisie znajdziecie tysiące przykładów tkanin, które pokochacie za ich wysoką jakość, naturalność, a także piękną kolorystykę i modny wzór.

Tkaniny zasłonowe

Wybór tkanin zasłonowych jest tak duży, że możemy dobrać idealny materiał, dopasowany do stylu wnętrza. Naturalne, lniane tkaniny świetnie wpasują się w klimat skandynawskiego czy rustykalnego wnętrza. Styl retro będzie wymagał cięższych tkanin w geometryczne wzory. W prowansalskim oknie sprawdzi się tkanina bawełniana w neutralnym kolorze.

Tkanina tapicerska

Każdy sezon ma swoje topowe tkaniny tapicerskie, które królują na salonach. Nigdy nie jest to jeden rodzaj tkaniny, ale pewne upodobania są wyraźnie wyczuwalne. W jednym sezonie rządzi wszechobecny plusz, innym razem modne są tkaniny obiciowe ze skóry lub tkaniny bawełniane. Nie musimy się jednak przesadnie martwić o przemijające trendy - moda, dotycząca tkanin tapicerskich nie zmienia się aż tak szybko, aby co sezon zmieniać sofę lub fotel. Warto zachować harmonię we wnętrze, dlatego zawsze przy wyborze tkaniny obiciowej patrzmy na całość wnętrza oraz na nasze osobiste upodobania i potrzeby. Jeśli nasz salon jest urządzony w nowoczesnym, chłodnym stylu, a my jesteśmy zwolennikami puszystych, miękkich kanap, w których można się zgubić, nie ma powodu, abyśmy z nich rezygnowali. Dobierzmy taką tkaninę tapicerską, która spełni wszystkie nasze potrzeby i wpisze się idealnie w przestrzeń naszego mieszkania.

Farbowanie tkanin

Sposoby pielęgnacji tkanin zależą w dużej mierze od tego, w jaki sposób są barwione. Farby wodne do tkanin pozwalają uzyskać piękne przejścia tonalne, ale musimy być ostrożni robiąc pranie farbowanych w ten sposób tkanin. Jeśli kupujemy pościel lub zasłonę, która została w ten sposób farbowana, zwracajmy uwagę na metki. Może się okazać, że pranie w wysokiej temperaturze nie jest wskazane. Bywa, że ręcznie barwioną tkaninę dekoracyjną możemy jedynie odświeżyć ręcznie. Jeśli lubimy ozdobne tkaniny, możemy spróbować samodzielnie je pomalować, np. za pomocą barwników do tkanin lub markerów do tkanin.

Zobacz także:

Kolory Malowanie Trendy Dekoracje do pokoju Inspiracje Ozdoby Akcesoria Tekstylia Tutoriale

tkaniny