Wanny w mieszkaniu

Wanna często jest marzeniem osób, które w swoich łazienkach mają jedynie prysznic. Dlaczego? Bez wanny relaks w łazience jest niepełny, szybki prysznic przynosi, co prawda, poczucie komfortu, ale nie może się równać z tym, co daje nam kwadrans w wannie. Tych parę chwil w pachnącej kąpieli, przy blasku świec lub lekturze ulubionej książki pozwala się w pełni odciąć od problemów codziennego dnia, zapomnieć o stresie i spokojnie pomyśleć. Wanny pozwalają nam również wygodnie wykąpać dzieci, wykonać różne zabiegi pielęgnacyjne bez brudzenia całej łazienki, w razie potrzeby zrobić pranie ręczne. A czy wanny mają jakieś wady? Największą - niektórzy twierdzą, że jedyną - wadą wanny jest to, że zajmuje sporo miejsca, co jest najczęstszym powodem, dla którego przegrywa w konkurencji z prysznicem.

Wanny łazienkowe

Właściciele łazienek o dużych powierzchniach mogą sobie pozwolić na wanny wolnostojące bez obawy, że nie uda się zmieścić innych elementów wyposażenia. Jeśli taka wanna wolnostojąca znajdzie się przy ścianie, bateria do wanny może być zamontowana na ścianie, jeśli jednak wanna znajdzie się w pewnym oddaleniu od ściany, potrzebna będzie bateria do wanny podłogowej.

Wanna prostokątna to najczęściej wybierany model do łazienek w blokach - jako wanna do zabudowy. Może to być wanna z prysznicem - wtedy montujemy słuchawkę prysznicową na takiej wysokości na ścianie, by dało się z niej wygodnie korzystać na stojąco. W takim przypadku niezbędna będzie wanna z parawanem - dzięki niemu woda nie będzie się rozpryskiwała po całej łazience. Rzadziej stosowanym rozwiązaniem - ale równie skutecznym jest wanna z drzwiami lub wanna z kabiną. Zabudowa wanny z prysznicem może być murowana i wykończona płytkami ceramicznymi z boku, obudowa wanny może też być częścią zestawu - takie rozwiązanie zapewnia szybki montaż i estetyczny wygląd.

Wanna narożna

Wanna z hydromasażem nie jest już wyznacznikiem luksusu. Ta opcja jest dostępna już nawet w mniejszych wannach, przy czym z pewnością warto się o nią postarać, jeśli planujemy zakup wanny narożnej. Wanny z hydromasażem zadbają o nasz relaks na wysokim poziomie i zamienią nasze łazienki w domowe SPA. Wanna asymetryczna sprawdzi się, kiedy chcemy mieć wannę narożną na niewielkim metrażu. Mała łazienka z wanną też może być wygodna - ale przede wszystkim powinna być bezpieczna. Mata antypoślizgowa do wanny przyda się szczególnie wtedy, gdy mamy dzieci - zmniejszy ryzyko upadku. Wymiary wanny narożnej bywają różne. Najczęściej kupowanym wymiarem wanny narożnej jest 150x150 cm, a wanny asymetrycznej 105x160 cm.

Zobacz także:

Meble łazienkowe Wyposażenie łazienki Łazienka Aranżacje łazienek Wanna Sedesy Umywalki

wanny