zero waste

 • Ten sposób gotowania podbija cały świat. Jest prosty i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy

  Ten sposób gotowania podbija cały świat. Jest prosty i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy

  W Polsce, co wynika z szacunków Caritasu sprzed czasów pandemicznych, wyrzuca się około 9 milionów ton żywności! Z czego połowa tych danych dotyczy gospodarstw domowych. Czy poprzez działanie jednostki można zmienić tę rzeczywistość?

 • Zero waste w twojej kuchni - jak nie marnować żywności wykorzystując najnowsze technologie?

  Zero waste w twojej kuchni - jak nie marnować żywności wykorzystując najnowsze technologie?

  Według danych, rocznie pozbywamy się aż 9 milionów ton jedzenia. Pojęcie zero waste to odpowiedź na ten stan rzeczy oraz wizja lepszej przyszłości naszej planety. Warto wcielić w życie kilka zasad oraz dobrych nawyków, mających na celu ograniczenie odpadów. Dzięki temu przyczynimy się do poprawy naszego środowiska, a także znacząco zmniejszymy codzienne wydatki. Od czego powinniśmy więc zacząć? Od kuchni!

 • IKEA a ekologia: produkty i rozwiązania, które pomagają dbać o środowisko naturalne

  IKEA a ekologia: produkty i rozwiązania, które pomagają dbać o środowisko naturalne

  Dbanie o środowisko naturalne to obowiązek nas wszystkich. Rosnąca świadomość dotycząca zmian klimatycznych, zużycia zasobów naturalnych oraz jakości powietrza sprawia, że zaczynamy przykładać coraz większą wagę do codziennych czynności i dokonywać bardziej przemyślanych wyborów. W trosce o dobro naszej planety, IKEA proponuje nam szereg rozwiązań, które pomogą dokonać małych rewolucji w naszym domu. Każdy z nas może być eko - wystarczy wprowadzić klika dobrych nawyków.

 • Zero waste - życie w zgodzie z naturą

  Zero waste - życie w zgodzie z naturą

  Coraz więcej osób zauważa, jak wiele odpadów generujemy każdego dnia i jak zły mają one wpływ na nasze środowisko. Ta rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że przybywa zwolenników życia zgodnie z zasadą zero waste, czyli wolnego od śmieci i koncentrującego się na wielokrotnym używaniu tych samych przedmiotów. Przedstawiamy gadżety, które ułatwią wam zmianę stylu życia i pomogą w walce z odpadami.

 • SCOBY - ekologiczna alternatywa dla opakowań z plastiku. Użyj jej zamiast reklamówki, a potem... zjedz

  SCOBY - ekologiczna alternatywa dla opakowań z plastiku. Użyj jej zamiast reklamówki, a potem... zjedz

  Sektor spożywczy z roku na rok zużywa coraz więcej tworzyw sztucznych. Jak temu przeciwdziałać? Na przykład przy pomocy eko-opakowań SCOBY autorstwa Róży Rutkowskiej, absolwentki School of Form Uniwersytetu SWPS.

 • "Pokochaj swój dom", czyli lepsze życie bez śmieci

  Bea Johnson jest autorką książki "Pokochaj swój dom" o długim i zarazem wiele mówiącym podtytule: "Zero Waste Home, czyli jak pozbyć się śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas".

 • 10 pomysłów jak wykorzystać deszczówkę

  10 pomysłów jak wykorzystać deszczówkę

  Czy wiecie, że każdy z nas zużywa ok. 150 litrów wody, ale do celów spożywczych wykorzystujemy z tego zaledwie 3 litry? Nie marnujmy więc wody wodociągowej, w wielu przypadkach możemy zastąpić ją deszczówką. Wodę deszczową najlepiej zbierać z dachu pokrytego dachówką, blachodachówką lub masami bitumicznymi. Woda z takiego pokrycia nie wsiąka i udaje się zebrać prawie 90 proc. deszczu. Z dachu trawiastego można zebrać zaledwie 30 proc. wody. Gdy deszcz pada 10 minut, z dachu o powierzchni 120 m2 można uzbierać ok. 180 l wody. Mniej więcej tyle potrzeba do dwudziestokrotnego spłukania toalety, uprania sześciu "wsadów" do pralki lub trzykrotnego umycia samochodu! W naszym klimacie deszcze padają dość często, zamiast więc ze smutkiem patrzeć na krople wody, dobrze je wykorzystajmy.

 • IKEA radzi jak segregować odpady w domu

  IKEA radzi jak segregować odpady w domu

  IKEA zachęca do sortowania odpadów oraz radzi, jak łatwo i praktycznie urządzić własny system do segregacji w domu.

 • Zabawka, która nauczy Nasze dzieci ekologicznego myślenia

  Zabawka, która nauczy Nasze dzieci ekologicznego myślenia

  Wszem i wobec wiadomo, że dzieci uczą się przez zabawę. Zobaczcie jak te sprytne domki uczą Wasze dzieci ekologii w praktyce. Pierwsze domy CASAGAMI są już w Polsce.

 • Przestępstwa wobec ekologii

  Przestępstwa wobec ekologii

  Pamiętaj w środowisku naturalnym ziemi nic nie dzieje się bez przyczyny, nie bądź powodem degradacji naszego otoczenia, działaj na rzecz i dla środowiska naturalnego, dla jutra nas samych i następnych pokoleń.

Więcej o:

zero waste

 • Wigilia w duchu zero waste. Czy to się da zrobić?

  Więcej porad kulinarnych znajdziesz na naszej stronie głównej Zacznijmy od zero waste. Z tym terminem spotkała się chyba większość z nas, ale na wszelki wypadek wyjaśniamy: zero waste to styl życia, który polega na minimalizowaniu odpadów. Osoby, kierujące się tymi zasadami, starają

 • Dzień Pizzy zero waste z Netto

  uwagę na właściwe przechowywanie produktów i późniejsze ich wykorzystywanie. W związku z przypadającym na 9 lutego Międzynarodowym Dniem Pizzy Netto podpowiada swoim klientom jak obchodzić to święto w duchu zero waste. Bynajmniej nie oznacza to rezygnacji z pizzy [1] Dane projektu PROM pt. ?Opracowanie

 • Zero waste - życie w zgodzie z naturą

  Pierwszym krokiem do życia w stylu zero waste jest bez wątpienia ograniczenie ilości wytwarzanych śmieci i korzystanie z produktów wielokrotnego użytku. Choć może wydawać się to niemożliwe do zrealizowania, to w rzeczywistości życie w zgodzie z naturą nie jest takie trudne. Na rynku pojawia

 • 6 przepisów na obiad zero waste

  Kuchnia zero waste ? pomysły na pyszne dania z resztek Kuchnia zero waste (dosłownie ?brak marnowania?) wcale nie jest hipsterską modą czy trendem, który powstał w ostatnich latach. Tak naprawdę to kuchnia naszych przodków, którzy ze względów ekonomicznych wykorzystywali wszystko, co nadawało

 • Świąteczny prezentownik eko. Oto pomysły na prezenty zero waste

  się 3 mini miodki w wyjątkowych smakach: z maliną, cynamonem oraz tradycyjny miód wielokwiatowy. Całość zapakowana w ekologiczny kartonik w pszczoły i opatrzona świątecznym akcentem. Porada zero waste: Słoiczki warto zachować na później ? są bardzo wygodne do przechowywania przypraw oraz drobnych