zero waste
-
Ten sposób gotowania podbija cały świat. Jest prosty i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy
W Polsce, co wynika z szacunków Caritasu sprzed czasów pandemicznych, wyrzuca się około 9 milionów ton żywności! Z czego połowa tych danych dotyczy gospodarstw domowych. Czy poprzez działanie jednostki można zmienić tę rzeczywistość?
-
Zero waste w twojej kuchni - jak nie marnować żywności wykorzystując najnowsze technologie?
Według danych, rocznie pozbywamy się aż 9 milionów ton jedzenia. Pojęcie zero waste to odpowiedź na ten stan rzeczy oraz wizja lepszej przyszłości naszej planety. Warto wcielić w życie kilka zasad oraz dobrych nawyków, mających na celu ograniczenie odpadów. Dzięki temu przyczynimy się do poprawy naszego środowiska, a także znacząco zmniejszymy codzienne wydatki. Od czego powinniśmy więc zacząć? Od kuchni!
-
IKEA a ekologia: produkty i rozwiązania, które pomagają dbać o środowisko naturalne
Dbanie o środowisko naturalne to obowiązek nas wszystkich. Rosnąca świadomość dotycząca zmian klimatycznych, zużycia zasobów naturalnych oraz jakości powietrza sprawia, że zaczynamy przykładać coraz większą wagę do codziennych czynności i dokonywać bardziej przemyślanych wyborów. W trosce o dobro naszej planety, IKEA proponuje nam szereg rozwiązań, które pomogą dokonać małych rewolucji w naszym domu. Każdy z nas może być eko - wystarczy wprowadzić klika dobrych nawyków.
-
Zero waste - życie w zgodzie z naturą
Coraz więcej osób zauważa, jak wiele odpadów generujemy każdego dnia i jak zły mają one wpływ na nasze środowisko. Ta rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że przybywa zwolenników życia zgodnie z zasadą zero waste, czyli wolnego od śmieci i koncentrującego się na wielokrotnym używaniu tych samych przedmiotów. Przedstawiamy gadżety, które ułatwią wam zmianę stylu życia i pomogą w walce z odpadami.
-
SCOBY - ekologiczna alternatywa dla opakowań z plastiku. Użyj jej zamiast reklamówki, a potem... zjedz
Sektor spożywczy z roku na rok zużywa coraz więcej tworzyw sztucznych. Jak temu przeciwdziałać? Na przykład przy pomocy eko-opakowań SCOBY autorstwa Róży Rutkowskiej, absolwentki School of Form Uniwersytetu SWPS.
-
"Pokochaj swój dom", czyli lepsze życie bez śmieci
Bea Johnson jest autorką książki "Pokochaj swój dom" o długim i zarazem wiele mówiącym podtytule: "Zero Waste Home, czyli jak pozbyć się śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas".
-
10 pomysłów jak wykorzystać deszczówkę
Czy wiecie, że każdy z nas zużywa ok. 150 litrów wody, ale do celów spożywczych wykorzystujemy z tego zaledwie 3 litry? Nie marnujmy więc wody wodociągowej, w wielu przypadkach możemy zastąpić ją deszczówką. Wodę deszczową najlepiej zbierać z dachu pokrytego dachówką, blachodachówką lub masami bitumicznymi. Woda z takiego pokrycia nie wsiąka i udaje się zebrać prawie 90 proc. deszczu. Z dachu trawiastego można zebrać zaledwie 30 proc. wody. Gdy deszcz pada 10 minut, z dachu o powierzchni 120 m2 można uzbierać ok. 180 l wody. Mniej więcej tyle potrzeba do dwudziestokrotnego spłukania toalety, uprania sześciu "wsadów" do pralki lub trzykrotnego umycia samochodu! W naszym klimacie deszcze padają dość często, zamiast więc ze smutkiem patrzeć na krople wody, dobrze je wykorzystajmy.
-
IKEA radzi jak segregować odpady w domu
IKEA zachęca do sortowania odpadów oraz radzi, jak łatwo i praktycznie urządzić własny system do segregacji w domu.
-
Zabawka, która nauczy Nasze dzieci ekologicznego myślenia
Wszem i wobec wiadomo, że dzieci uczą się przez zabawę. Zobaczcie jak te sprytne domki uczą Wasze dzieci ekologii w praktyce. Pierwsze domy CASAGAMI są już w Polsce.
-
Przestępstwa wobec ekologii
Pamiętaj w środowisku naturalnym ziemi nic nie dzieje się bez przyczyny, nie bądź powodem degradacji naszego otoczenia, działaj na rzecz i dla środowiska naturalnego, dla jutra nas samych i następnych pokoleń.