zlewy

  • Jak odetkać zlew? 5 sprawdzonych sposobów

    Jak odetkać zlew? 5 sprawdzonych sposobów

    Zatkany zlew to nie tylko wyjątkowo uprzykrzający życie, ale też irytujący domowy problem. Oczywiście warto zastanowić się nad przyczynami takiego zjawiska i starać się zminimalizować szanse jego wystąpienia, ale taka trudność może przydarzyć się każdemu. Jak odetkać zlew? Oczywiście warto sięgnąć najpierw po domowe sposoby, by potem ewentualnie zwrócić się ku mechanicznemu udrażnianiu odpływu lub sięgnąć po środki chemiczne. W ostateczności trzeba wezwać hydraulika.

  • Jak odetkać zlew? Domowe sposoby i profesjonalne produkty

    Jak odetkać zlew? Domowe sposoby i profesjonalne produkty

    Jak odetkać zlew, gdy przydarzy nam się przykra historia z zablokowaniem odpływu? Najlepszym sposobem jest profilaktyka i to, żeby do tego nie dopuścić. Gdy już się przydarzy taka sytuacja, mamy do wyboru domowe sposoby lub zastosowanie specjalistycznej chemii. Jak sobie z tym poradzić? Podpowiadamy.

  • Jaki zlew kuchenny wybrać?

    Jaki zlew kuchenny wybrać?

    Zlew kuchenny to element wyposażenia, bez którego kuchnia nie będzie funkcjonalna. Nawet jeżeli posiadamy w domu zmywarkę, to nie zastąpi nam ona zlewu kuchennego. Zlewy kuchenne różnią się od siebie głównie kształtem, kolorem i materiałem z którego są zrobione. Nowoczesne zlewy posiadają wiele praktycznych funkcji, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

  • Zlewozmywaki: twardziele w kuchni

    Zlewozmywaki: twardziele w kuchni

    Zlewozmywak codziennie musi znosić gorący i zimny prysznic, szorowanie, uderzenia twardymi przedmiotami. Powinien więc mieć wyjątkową odporność i trwałość. Dobry zlewozmywak, bo o nim mowa, spełni wszystkie nasze oczekiwania. Podpowiadamy, jak go wybrać.

  • Baterie kuchenne: wyciągane wylewki

    Baterie kuchenne: wyciągane wylewki

    Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką ułatwiają korzystanie z wody - zmywanie, płukanie itp. Ponadto wylewki mają różny kształt, co pozwala idealnie dopasować baterię do głębokości zlewozmywaka.

  • Wnętrze (dla) mężczyzny

    Wnętrze (dla) mężczyzny

    On dobrze wiedział, czego chce, oni mieli pomysł, jak to zrobić. Męska współpraca zaowocowała udaną przebudową i bardzo atrakcyjnym wystrojem mieszkania.

  • Kuchnia długa i wąska

    Kuchnia długa i wąska

    Kuchnia powinna mieć co najmniej 180 cm szerokości. Norma ta wynika z wymiarów standardowych szafek stojących (60 cm głębokości) oraz z konieczności pozostawienia wolnego miejsca - minimum 120 cm - na swobodne poruszanie się i na wygodne korzystanie z szafek i urządzeń kuchennych.

  • Niewielka kuchnia

    Niewielka kuchnia

    Umieszczenie na małej powierzchni kilku urządzeń kuchennych i szafek oraz wygospodarowanie miejsca do pracy to nie lada wyzwanie. Aby mu sprostać, trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Jeśli np. brakuje miejsca na blat roboczy, można zaplanować zlew jednokomorowy zamiast dwukomorowego albo zrezygnować z odcinków blatów przy lodówce czy kuchence na korzyść jednego dłuższego.

  • Aranżacje z poza schematu

    Aranżacje z poza schematu

    Bywają kuchnie, w których nie da się zastosować żadnego z ?klasycznych? układów. Należą do nich wnętrza o bardzo nietypowym kształcie (na przykład wielokątne), a także takie, w których znajduje się kilka okien lub na przykład dwa albo i trzy wejścia, w dodatku usytuowane na różnych ścianach.

  • Duża kuchnia, dużo miejsca

    Duża kuchnia, dużo miejsca

    W tym układzie dwa kuchenne ciągi robocze usytuowane wzdłuż przeciwległych ścian są połączone trzecim, poprzecznym. Blat łączący zabudowę znajduje się zwykle pod oknem i tam często instaluje się zlewozmywak, gdyż do zmywania naczyń bardzo przydaje się światło dzienne.

  • Kuchnia w dwóch osobnych ciągach

    Kuchnia w dwóch osobnych ciągach

    Zabudowa wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, czyli w dwóch osobnych ciągach, to dobre rozwiązanie w kuchni krótkiej i w miarę szerokiej.

  • Cała kuchnia w jednym ciągu

    Cała kuchnia w jednym ciągu

    Układ jednociągowy w kuchni to dość wygodne rozwiązanie. Ściana musi być jednak na tyle długa, by zmieściły się przy niej wszystkie niezbędne meble i urządzenia.

  • Gałki do mebli

    Gałki do mebli

    Na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od dużych ozdobnych guzików. I chyba właśnie o to chodzi - aby nie były zwykłym uchwytem do otwierania, ale swego rodzaju biżuterią, która podkreśla styl i urodę szafek.

  • Kuchnia: bateria ułatwi ci życie

    Kuchnia: bateria ułatwi ci życie

    Ile czasu spędzamy przy kuchennym zlewie? Niemało - płucząc, myjąc, szorując. Dlatego warto ułatwić sobie pracę, wybierając odpowiednią baterię. Na przykład z wyciąganą wylewką, którą można wyjąć i np. dokładnie opłukać warzywa prysznicem. Albo z wylewką o regulowanej wysokości, którą bez trudu obniżymy, by móc otworzyć okno.

  • Porady eksperta: czarno-biała mała kuchnia

    Porady eksperta: czarno-biała mała kuchnia

    Mamy małą kuchnię i chcemy by była jasna. Czy białe meble kuchenne to dobry pomysł? Lubimy czerń i biel połączone, ale chyba czarny jest złym kolorem do małej kuchni. Jak zabudować, by było dużo szafek?

  • Preparat do czyszczenia i pielęgnacji zlewozmywaków stalowych

    Preparat do czyszczenia i pielęgnacji zlewozmywaków stalowych

    Zadbany, stalowy zlewozmywak nadaje kuchni elegancki i nowoczesny charakter. Wystarczy jednak obecność osadu z kawy, herbaty czy kamienia wapiennego aby zepsuć cały efekt. W utrzymaniu codziennej czystości i zapewnieniu wyjątkowego blasku pomoże preparat firmy Deante do czyszczenia zlewozmywaków.

  • 73,1 m kw., dla 2 osób: gdy cztery pokoje nie są już potrzebne

    73,1 m kw., dla 2 osób: gdy cztery pokoje nie są już potrzebne

    Dwaj dorośli synowie już się od nas wyprowadzają - w związku z tym chcemy inaczej urządzić mieszkanie, dostosowując je do potrzeb dwóch osób. Myślimy o przestronnej części dziennej z wygodnym kątem jadalnym. Niestety, ściana wydzielająca największy pokój jest nośna, nie możemy więc go łączyć z sąsiednim. W jednym z mniejszych pokoi chcemy urządzić gabinet-bibliotekę (mamy bardzo dużo książek, płyt i innych rzeczy, które trzeba gdzieś przechowywać). Przydałby się również pokój gościnny i garderoba. Grażyna z Warszawy

  • 65,5 m kw., dla 1 osoby: kuchnia otwarta, ale częściowo zasłonięta

    65,5 m kw., dla 1 osoby: kuchnia otwarta, ale częściowo zasłonięta

    Kuchnia w naszym mieszkaniu jest osobnym pomieszczeniem zamykanym drzwiami. Myślę o jej otwarciu na pokój dzienny, ale w taki sposób, by była częściowo przesłonięta, np. fragmentem ścianki. Dużo gotuję, marzy więc mi się kuchnia duża i funkcjonalna, a do tego dobrze wyposażona. W mieszkaniu są trzy pokoje; dwa mniejsze chciałbym przeznaczyć na sypialnię oraz na pokój gościnny. Szukam również dobrego pomysłu na zagospodarowanie łazienki. Piotr z Gniezna

  • 86,7 m kw., dla 2 osób: spora garderoba i inne pojemne schowki

    86,7 m kw., dla 2 osób: spora garderoba i inne pojemne schowki

    Mieszkanie jest duże, trzypokojowe, z przestronną łazienką. Nie mamy jednak pomysłu, gdzie zaplanować garderobę, szafy i inne schowki niezbędne w każdym domu. W tej chwili kuchnia jest otwarta na pokój dzienny, zastanawiamy się nad jej zamknięciem (dużo gotujemy, nie chcemy, by zapachy rozchodziły się ciągle po całym mieszkaniu). Szukamy też pomysłu na zaaranżowanie łazienki z sauną. Dwa mniejsze pokoje chcemy przeznaczyć na naszą sypialnię oraz na pokój gościnny. Joanna i Mirosław z Warszawy

  • Numer 5/2006

    Numer 5/2006

    Przedpokoje - sześć pomieszczeń urządzonych funkcjonalnie i estetycznie * Zaaranżowane z pomysłem mieszkania Czytelników * Tyle słońca w całym domu, czyli wnętrza w wiosennych barwach * Motywy roślinne na przedmiotach codziennego użytku * Ściany z luksferów - oryginalne przegrody we wnętrzu * Roboty - urządzenia niezbędne w każdej kuchni * Łóżka w różnych stylach * Pełne barw minirabatki na naszych balkonach

Więcej o:

zlewy

  • Jaki zlew kuchenny wybrać?

    kuchennego. Na rynku mamy dostępne zlewy z ceramiki, stali lub kompozytów, Możemy też zdecydować jaki powinien być sposób montażu zlewu. Zlew kuchenny możemy zamontować na blacie lub pod nim. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Jaki materiał wybrać Rozmiar zlewu możemy bez problemu dopasować

  • Wybieramy zlew kuchenny. Nasze propozycje

    Wybierając zlew kuchenny trzeba dobrze się zastanowić nad tym, czego od niego oczekujemy. W ten sposób można łatwo zawęzić obszar swoich poszukiwań. Wybór warto uzależnić, między innymi, od tego, czy często gotujecie i czy macie zmywarkę. Zlew kuchenny musi przede wszystkim być praktyczny, odporny

  • Jak odetkać zapchany zlew? Podajemy łatwe i sprawdzone sposoby

    . Jak odetkać zapchany zlew w kuchni? Domowy sposób może być skuteczny Domowym sposobem na odetkanie zlewu może być mieszanka sody oczyszczonej i octu. Nie musimy od razu sięgać po żrące środki chemiczne, być może to, co mamy w kuchni pod ręką, akurat wystarczy. Do zatkanego odpływu, jeśli w zlewie

  • Brudny zlew? Jak doczyścić go wreszcie raz a dobrze? Wyjaśniamy

    Zapomniany zlew to pożywka dla bakterii W zlewie lądują brudne naczynia i resztki jedzenia. Szczególnie wtedy, gdy pozostawiacie to wszystko na kilka godzin czy - olaboga - dni, zaczynają się w nim rozwijać bakterie i drobnoustroje. Niemal stale wilgotna powierzchnia zlewu, niekiedy też tłusta

  • Jak odetkać zlew? 5 sprawdzonych sposobów

    Zatkany zlew - skąd się bierze ten problem? Jak odetkać zlew? Oczywiście istnieje cały asortyment sposobów udrażniania rur, jednak przed ich omówieniem warto rozważyć najważniejsze powody powstawania takiego zjawiska. Dlaczego musimy borykać się z zatkanym zlewem? Najbardziej powszechne problemy

  • Na co zwrócić uwagę wybierając zlew do kuchni?

    Zlew kuchenny - jaki wybrać kształt, wielkość i kolor? Fot. Homebook, kolaż ładnydom Kiedyś dostępne były jedynie emaliowane, połyskujące zlewy kuchenne. Obecnie producenci idąc z duchem czasu, poszerzają ofertę, dzięki czemu mamy ogromny wybór. Jak wybrać odpowiedni zlewozmywak? Jeśli mamy w