Pralka, która pierze bardzo precyzyjne

Jak wykazały badania 90% użytkowników pralek źle dozuje środki piorące. Sypiemy zbyt dużo proszku i wlewamy za wiele płynów. Takie zachowanie jest zabójcze dla naszych portfeli, cierpi też środowisko naturalne. Rozwiązaniem jest pralka, która sama dobierze tyle detergentu, ile trzeba.

Co trzeba zrobić, aby wymierzyć właściwą ilość środka piorącego? Należy zbadać twardość wody i rodzaj zabrudzeń, zważyć masę wsadu i określić rodzaj tkaniny. Dobrze też wziąć pod uwagę specyfikę danej pralki, na przykład wielkość i geometrię bębna. Wystarczy odrobina zdolności matematycznych i po godzinie dochodzimy do właściwego wyniku.

Tym, którym szkoda czasu na takie łamigłówki, a pieniędzy na niepotrzebnie zużywane detergenty i wodę (nadmiar piany trzeba jakoś wypłukać, więc pralka zużyje więcej wody) marka Siemens oferuje supernowoczesną pralki z systemem i-Dos. Urządzenia samoczynnie dozują środek piorący w zależności od wszystkich wymienionych czynników.

Wygodna automatyka

Zintegrowany, precyzyjny system dozowania i-Dos w pełni automatycznie odmierza ilość środków piorących koniecznych do uprania danego wsadu. Za pomocą czujnika aquaSensor dokładnie rozpoznawany jest stopień zabrudzenia ubrań w czasie trwającego prania. Na podstawie zebranych danych, program dostosowuje czas, a także dokładny cykl zmian temperatury i precyzyjnie dozuje środek piorący. Według danych niezależnego Instytutu Badawczego Technologii Czyszczenia WFK z Niemiec, ta nowatorska technologia pozwala na obniżenie zużycia wody nawet o 7062 l w skali roku!

i-Dos w praktyce

Przed pierwszym użyciem do zbiornika wlewamy 1,3 litra płynnego środka piorącego dowolnej marki. Dodatkowo, osobny zbiornik napełniamy 0,5 l płynu do zmiękczania tkanin lub innym środkiem piorącym w płynie. Od tego momentu pralki można użyć około 20 razy, piorąc w niej najróżniejsze rodzaje tkanin, bez konieczności uzupełniania detergentów.

Jeżeli jednak zechcemy zastosować proszek do prania, środek piorący w formie tabletek lub specjalny środek do odplamiania, urządzenie wyposażone jest w komorę do ręcznego dozowania, którą można napełnić tak, jak się to zwykle czyni przed tradycyjnym cyklem prania.

i-Dose i spółka

Pralki z systemem i-Dos wyposażone są m.in. w program automatycznego odplamiania stainExpert, który bez pomocy specjalnych odplamiaczy usuwa 16 głównych rodzajów zabrudzeń. Specjalny program pozwala na wypranie załadunku o wadze do 1kg w jedynie 15 minut. Model WM16S890EU to także bogata oferta aż jedenastu programów eksperckich. Ustawiając na przykład program Koszule Business pralka zmniejsza obroty wirowania, dzięki czemu koszule nie są wygniecione, zaś wybierając opcję Dessous , bez obaw wypierzemy najdelikatniejszą bieliznę koronkową, czy ze zwiewnego syntetyku.

Podstawowe dane

Pralka WM 16S890EU z systemem i-Dos:

* Pojemność: 8 kg prania

* Obroty: 400-1600 z płynną regulacją

* Klasa efektywności energetycznej: A+++

* Cena: 4749 zł

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: