Gadżety do ogrodu - część II

Gadżety do ogrodu są coraz bardziej zaskakujące. Ozdabiają, ułatwiają codzienne obowiązki, przypominają i po prostu sprawiają przyjemność. Zobacz czy zaskoczy Cię pomysłowość ich twórców.

Przenośny stolik piknikowy

Przenośny stolik piknikowy, który rozkłada się w parę chwil, nie potrzeba żadnych narzędzi. Zmieści się przy nim czworo dorosłych osób. Transport złożonego stolika ułatwia dołączona torba. W stoliku, dla większej wygody, umieszczone są specjalne miejsca na kubki, a w każdym rogu znajduje się podtrzymująca taśma (by wiatr nie zwiał serwetek i sztućców). Praktyczny i przydatny dla wszystkich, którzy cenią sobie posiłki na łonie natury. Cena: 199,95 dolarów, do kupienia w sklepie internetowym hammacher.com.

Pływająca sofa

Pływająca, trzyosobowa sofa - coś dla najbardziej wymagających urlopowiczów. W komplecie znajdują się także trzy nadmuchiwane poduszki, a oparcie sofy pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji półleżącej. Wykonana jest z wytrzymałego PCV, odpornego na przekłucia i promienie UV. Do sofy dodawana jest pompka na baterię, która napompuje siedzisko w parę minut. Cena: 189,95 dolarów na hammacher.com.

Drzewo z lampkami

Nietypowe drzewo, które wieczorem pięknie rozbłyśnie na pomarańczowo 250 żarówkami LED w kształcie kwiatków. Żarówki, jak zapewnia producent, mogą świecić do 25 000 godzin. Gałęzie i pień wykonane są z wodoodpornego metalu. Dodatkowo gałęzie można wyginać w dowolny sposób, by przypominały naturalne drzewo. Koszt: 249,95 dolarów, do nabycia w sklepie internetowym hammacher.com.

gadżety do ogrodu

Fot. www.hammacher.com

Miska dla zwierząt do ogrodu

Fontanna dla zwierząt, którą można śmiało umieścić w ogrodzie, gdyż wykonana jest ze stabilnej ceramiki - potrącona nie wywali się i nie rozleje wody. W środku znajduje się pompka, która powoduje przemieszczanie się wody. Co najważniejsze, taki pluskający gadżet intryguje zwierzęta i częściej zaglądają do oryginalnej miski, by się napić, co ważne w upały. Koszt: 80 dolarów na hammacher.com.

Gadżet ogrodowy dla zapominalskich

Lubisz swoje rośliny jednak często zapominasz o najważniejszym - ich podlaniu? Jest urządzenie, które Ci pomoże - wystarczy włożyć je do ziemi w doniczce, a ono wyczuje, kiedy roślina będzie spragniona. Sygnał ostrzegawczy to miganie żarówki LED. Jednym czujnikiem można sprawdzić kilka roślin w domu - wystarczy je każdorazowo wyczyścić. Urządzenie wskazuje pięć poziomów "suchości". Koszt: 11 dolarów na firebox.com.

Grill i doniczka w jednym

Gadżet ogrodowy dwa w jednym, szczególnie przydatny dla mieszkańców bloku, którzy do dyspozycji mają tylko balkon. Grill i doniczka w jednym. Po sezonie grillowym stalowe palenisko można zdjąć, a w ceramicznej podstawie hodować np. zioła. Cena: 124 dolary, do kupienia w na stronie chiasso.com.

Oryginalne oświetlenie

Słoik, który umożliwia przechowywanie... światła! Wystarczy postawić go na parapecie lub na tarasie, będzie wówczas absorbował światło słoneczne za dnia, a po zapadnięciu zmroku włączy się automatycznie i rozświetli ogród pięknym światłem. W słoiku zamontowano panele słoneczne, które ładują akumulatorki. Wymiary: 16 x 10 x 10 cm. Koszt: 87,71 zł. Do kupienia w sklepie internetowym bazarek.pl.

Przenośny grill

Przenośny grill, który możesz zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Można go przewiesić przez ramię jak torbę, a do tego jest bardzo stylowy. Cena: 150 dolarów, do kupienia na amazon.com.

grill

Fot. www.amazon.com

Wodna miotła

Wodna miotła to urządzenie, które pod dużym ciśnieniem wyczyści podjazdy, powierzchnie tarasu i wiele innych. Zastąpi wąż ogrodowy i skróci czas czynności porządkowych. Posiada siedem końcówek wylotowych, z których tryska woda. Zużywa 1/10 wody, którą wykorzystalibyśmy przy użyciu tradycyjnego węża ogrodowego, do którego urządzenie jest podłączane. Koszt: 229,95 dolarów na hammacher.com.

Karmnik dla ptaków

Karmnik i poidełko dla ptaków niemieckiej marki Blomus. Latem służy jako poidełko, zimą jako karmnik. Wykonany jest z odpornej na działanie warunków atmosferycznych stali szlachetnej. Ma nowoczesny design, który spodoba się wielbicielom nowatorskich rozwiązań. Wysokość: 122 cm poidełko, 131 cm karmnik. Cena: 479 zł, do kupienia na all4home.pl.

karmnik dla ptaków

Fot. www.all4home.pl

Oświetlenie ogrodowe - świecąca trawa

Świecące źdźbła trawy, których wnętrze wypełniają diody LED. Zwrócą na siebie uwagę, gdy zapadnie zmrok. W zestawie znajdują się trzy kępki świecącej trawy wraz ze słonecznym panelem, który dostarcza energii na noc. Koszt: 15 dolarów na amazon.com.

gadżety do ogrodu

Fot. www.amazon.com

Ogrodowe latarenki

Lampiony ogrodowe z wytłoczonymi wzorami, ognioodporne. Można jest ustawić wzdłuż ścieżki lub przy wejściu do domu. W zestawie znajduje się sześć świeczek, które można wymieniać. Wysokość: 20 cm. Koszt jednej sztuki: 7 dolarów na thepresentfinder.co.uk.

Pies w ogrodzie

Zdarza się, że właściciele psów nie pilnują swoich pupili i pozwalają im korzystać ze wszelkich trawników, nawet tych prywatnych... Jeśli nie życzysz sobie przykrych niespodzianek, prosty, ale wymowny znak z psem, który załatwia swoje potrzeby, możesz wbić w ziemię. Póki co zakaz dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej, ale fakt ten nie powinien zaburzyć treści przekazu. Cena: 10 dolarów, do kupienia w sklepie internetowym thepresentfinder.co.uk.

Dzieci w ogrodzie

Nadmuchiwana, podwójna zjeżdżalnia ogrodowa, która ucieszy najmłodszych. Pozwoli się ścigać i wzbudzi emocje. Zabawkę podłączamy do tradycyjnego węza ogrodowego. W komplecie zawarte są łatki do naprawy ewentualnych przekłuć, dwie poduszki do ślizgania oraz mocowania, by przytwierdzić zjeżdżalnię do podłoża. Długość: 4,8 m, cena: 30 dolarów na thepresentfinder.co.uk.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.