Jak wygospodarować miejsce na biurko w sypialni?

Kiedy na zegarze wybijają godziny popołudniowe, powinniśmy pracę zostawić w biurze i wrócić do własnych czterech kątów. Bardzo często jednak musimy dokończyć swoje obowiązki zawodowe w domu lub po prostu policzyć domowy budżet. W takiej sytuacji niezbędne będzie biurko. Problem zaczyna się wtedy, gdy nasze mieszkanie ma mały metraż. Jak wygospodarować miejsce na biurko w sypialni? Doradzamy!

Miejsce do pracy

Miejsce do pracyMiejsce do pracy Fot. Homebook, sfmeble, dawanda Fot. Homebook, sfmeble, dawanda

Miejsce do pracyMiejsce do pracy

Wiele zajęć, prac przy komputerze czy z dokumentami wymaga spokojnego miejsca, odizolowanego od reszty rodziny, gdzie w pełnym skupieniu będziemy mogli popracować. Potrzebujemy ustronnego miejsca, gdzie nikt nie będzie co chwilę przychodził. Miejsce do pracy powinniśmy wygospodarować w miejscu, które zagwarantuje nam ciszę i koncentrację.

Miejsce przeznaczone do pracy powinno mieć spokojną kolorystykę, która nie będzie rozpraszać naszej uwagi i drażnić krzykliwymi kolorami. Wszystkie niezbędne akcesoria powinny być w zasięgu ręki. Kubek na długopisy, odpowiednie oświetlenie, wygodne krzesło, półki na notatki, kosz na śmieci oraz podkładka na biurko to przedmioty, których nie powinno zabraknąć. Najważniejszą kwestią jest to, gdzie powinniśmy wygospodarować miejsce do pracy. Strzałem w dziesiątkę będzie sypialnia.

Czy da się pracować w sypialni?

Czy da się pracować w sypialni?Czy da się pracować w sypialni? Fot. Homebook, sfmeble

Fot. Homebook, sfmeble

Praca w sypialni może wydawać się szalonym pomysłem. Jak sama nazwa wskazuje - sypialnia to miejsce do spania oraz odpoczynku. Jeśli metraż naszego mieszkania nie pozwala na szaleństwa, idealnym pomysłem będzie umieszczenie biurka w sypialni, bo właśnie w tym miejscu będziemy mieli chwilę oddechu, żeby w ciszy skupić się nad ważnymi sprawami. Nieważne czy będzie to ustalenie harmonogramu zajęć dla całej rodziny, opłaty rachunków czy zrobienie prezentacji na spotkanie w pracy - potrzebne będzie biurko z wygodnym krzesłem.

Sypialnia to miejsce owiane lekkością, dlatego powinniśmy wybrać biurko w jasnej tonacji. Biel i beż sprawdzą się doskonale. Jeśli reszta mebli i wystrój pomieszczenia ma zbliżoną kolorystykę, zachowamy pełną harmonię i przejrzystość wnętrza. Umieszczenie biurka w sypialni pozwoli na to, by nawet w ciągu dnia pomieszczenie tętniło życiem i nie kojarzyło się jedynie z chwilą, gdy kładziemy się do snu.

Urządzając miejsce do pracy w sypialni warto pokusić się o akcenty w innej kolorystyce. Warto oczywiście trzymać się pastelowych barw, jednak krzesło w innym kolorze niż biel umili wykonywanie obowiązków przy biurku. Niezbędne będzie również odpowiednie oświetlenie, które sprawi, że nasze oczy nie będą się przemęczyły.

Biurko w pokoju ucznia Biurko w pokoju uczniaBiurko w pokoju ucznia Fot. Homebook, sfmeble, dawanda Fot. Homebook, sfmeble, dawanda Biurko w pokoju naszego dziecka, które chodzi do szkoły, nikogo nie dziwi. Jest po prostu niezbędne, by solidnie wykonywać uczniowskie obowiązki. W pokoju dziecka powinniśmy szczególnie uważnie dobrać wielkość oraz kształt biurka i krzesła. Odpowiedni dobór tych mebli zagwarantuje wygodę i zadba o zdrowie naszej pociechy. Biurko powinno być ustawione jak najbliżej okna, by było ono oświetlane naturalnym światłem.

Ponieważ w pokoju dziecka miejsce do pracy połączone jest z miejscem sypialnianym, biurko możemy ustawić tuż przy łóżku. Zaoszczędzimy wtedy dużo przestrzeni, a połączenie kolorystyczne elementów biurka i łóżka może stanowić efektowną aranżację. Ściana przy biurku może posłużyć jako świetnie miejsce na zawieszenie pamiątkowych zdjęć z wakacji lub ważnych notatek.

W pokoju ucznia nie powinno zabraknąć szuflad i półek, które pomieszczą książki i potrzebne przybory. Porządek w pokoju zagwarantuje koncentrację na nauce.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA