Dekoracje: co z tą ścianą?

Co zrobić, żeby czuć się dobrze we własnych czterech ścianach. Zwrócić szczególną uwagę właśnie na ściany. Pokazujemy jak w niebanalny sposób można je udekorować.

Romantycznie

Pomysł na sypialnię w romantycznym stylu już dawno powstał w marzeniach właścicielki tej sypialni. Po przeprowadzce do nowego mieszkania wreszcie udało się go zrealizować. I to tanim kosztem!

Duży wpływ miało na to niebagatelne zagospodarowanie ściany za łóżkiem. Pas cegły gospodyni pomalowała na kolor ścian i podłogi. Pustą ścianę ozdobiła naklejką w barwach, które powtarzają się w innych elementach wystroju. Znaczenie napisów naklejonych na ścianę również współgrają ze stylem wnętrza.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Z rodziną na zdjęciu

Gospodarze tej sypialni zamiast kupować gotowe fototapety postanowili stworzyć swoją osobistą. W związku z tym postanowili wydrukować własne zdjęcia. Według gospodarzy jest to współczesna wariacja na temat monidła.

Wiadomo też, kto śpi po której stronie łóżka.

Tapeta niebanalna

W prezentowanym mieszkaniu ścianę w przedpokoju zdobi pojedynczy pas tapety z motywami słońca. Jedno z nich stało się tarczą minimalistycznego zegara-pająka. Jest to świetny przykład tego, jak przedmiot użytkowy może pełnić również funkcje dekoracyjne.

Stylowa, obita skórą ława przydaje się, by przysiąść i wygodnie zmienić obuwie.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Tapeta artystyczna

W tej sypialni dominuje beton. Dlatego, żeby ocieplić wnętrze gospodyni zdecydowała się jedną ścianę pokryć tapetą. I to nie byle jaką! Pani domu leżąc w łóżku może podziwiać reprodukcję obrazu "Pocałunek" Gustava Klimta, austriackiego malarza secesyjnego.

Reprodukcja wprowadza do sypialni ciepłe kolory oraz buduje atmosferę.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Na ścianę naklejone

W pokoju jedenastoletniego Michała jedną ścianę pomalowano na zielono. Dodatkowo ścianę zdobi naklejka z samochodem. Tanim kosztem osiągnięto bardzo ciekawy efekt.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów takich naklejek, nie tylko dla dzieci i nastolatków.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

W sercu miasta

Mieszkanie Kuby przywodzi na myśl bliski wschód. Sam gospodarz jest miłośnikiem podróży i z każdej wyprawy stara się przywieźć jakiś drobiazg do domu. Salon pełen jest poduch z Maroka. Klimat podkreśla namalowana na ścianie przez przyjaciela gospodarza tonąca w popołudniowym słońcu uliczka.

Aż chciałoby się w nią zagłębić!

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

W lustrzanej obudowie

W tej maleńkiej łazience od razu rzuca się w oczy bogato zdobiona rama lustra. Gospodyni przywiozła ją z Egiptu. Świetnie współgra z pochodzącą z Tajlandii mosiężną lampą sufitową.

W pomieszczeniu są dwa spore lustra i okno, dzięki czemu łazienka "nabrała oddechu".

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Kafel dekoracyjny

Prezentowana łazienka wygląda surowo. Ściany pokryte są impregnowaną gładzią gipsową. Nad umywalką - dekoracyjny kafel przedstawiający żaby na liściach.

Jest to dzieło Pani domu - artystki.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Z gwiazdą filmową

W pokoju nastoletniej Marty - prawdziwa feeria mocnych barw. Fioletowa ściana stanowi świetne tło dla trzech obrazów ukazujących Marylin Monroe - wiecznie modną ikonę pop kultury.

Największym marzeniem Marty było duże łóżko, w którym może się wylegiwać i prowadzić długie rozmowy przez telefon.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Z pierwszych stron gazet

Oryginalny wystrój toalety, czyli "tapeta" z gazet, to pomysł pana domu. Pomieszczenie zdobią również propagandowe plakaty sprzed kilkudziesięciu lat. w takiej toalecie zawsze jest co poczytać.

Na podłodze położono drewno dębowe w naturalnym kolorze.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

New York, New York

W pokoju dziennym gospodarze zdecydowali się na ciekawą dekorację ściany - fototapetę z widokiem Nowego Jorku (to wybór pani domu) obudowaną ramą z płyty gipsowo-kartonowej.

Zainstalowane w niej halogeny efektownie oświetlają kąt wypoczynkowy.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Ściana na magnes

W pokoju licealistki Kai nawet ściany pomagają w nauce. Rama z listwy sztukateryjnej wyznacza pole tablicy informacyjnej, centralnego fragmentu ściany pomalowanego tzw. farbą magnetyczną. Zawiera ona drobinki żelaza, co pozwala za pomocą magnesów mocować na ścianie zdjęcia, notatki czy rysunki.

Na pozostałej części ściany naklejono sylwetki ludzkie, które tworzą ciekawy wzór.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Egzotycznie

Sypialnia - jak w Indiach. Każda ściana została pomalowana na inny kolor: różowy, fioletowy, pomarańczowy. Na jednej wisi naciągnięta na drewnianą ramę kapa z wzorem mandali (motywem typowym dla sztuki buddyjskiej).

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Z cegłą w tle

W prezentowanej jadalni jedna ściana została obłożona plastrami cegły i obramowana pomalowaną na czerwono  płytą gipsowo-kartonową. Dzięki temu pomieszczenie wygląda szlachetniej.

Stojący przy ścianie bufet zrobiono na wymiar z drewna dębowego zabejcowanego na kolor teku.

 

Zobacz też butik dekoracji ściennych

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.