Lutowy numer magazynu Dom&Wnętrze już w kioskach!

Najnowszy numer magazynu "Dom&Wnętrze już w sprzedaży! A w nim...
Okładka Okładka .

Zapraszamy do lektury

Czy mężczyzna może urządzić swoje mieszkanie na różowo? Tak, jeśli jest to Karim Rashid. Znany i kontrowersyjny designer po prostu uwielbia róż. Twierdzi, że wkrótce kolor ten przestanie mieć jedynie kobiece i dziewczęce konotacje. Różowy króluje również w jego garderobie! Zapraszamy do obejrzenia nowego, bajkowego lokum mężczyzny na nowy wiek.
Zapraszamy też do innych męskich wnętrz. Zostały zaprojektowane, wymyślone albo zaaranżowane właśnie przez panów. Jak mieszkają nowocześni mężczyźni? Zaskoczą was ich pomysły, wyczucie stylu i fantazja. W poznańskim lofcie na przykład na życzenie właściciela w salonie wysoko pod sufitem zawisł hamak z siatki.
Zobaczcie także jedną z naszych ulubionych sesji: wariacje na temat stylu współczesnego dandysa. Oczywiście we wnętrzu. Soczyste kolory i odważne połączenia. Męski gust miewa różne, również tak barwne, oblicza.
Z okazji walentynek mamy dla was opowieści o słynnych parach projektantów. Historie ich związków i twórczych pasji. Życzymy miłej lektury.

Aleksandra Waliszewska Aleksandra Waliszewska Fot. Kuba Pajewski

Pomiędzy pamiątkami

Poddasze malarki Aleksandry Waliszewskiej na Nowym Świecie ma długą historię, ale czas jakby się tu zatrzymał. Wygląda niemal dokładnie tak jak w latach, gdy urządzała je babcia artystki, znana rzeźbiarka Anna Dębska.
Dziś jest tłem wielu znakomitych autoportretów Aleksandry. I jest jak wyjątkowe muzeum.

Mieszkanie Karima Rashida Mieszkanie Karima Rashida Fot. O'Flaherty/Living Inside

Przez różowe okulary

Czy człowiek, po którym spodziewamy się prawie wszystkiego, może nas czymkolwiek zaskoczyć? Dla Karima Rashida zaskakiwanie to rutyna. Gdy tylko został ojcem, przeprowadził się z rodziną do... Hell's Kitchen ? nowojorskiej kuchni piekielnej. I urządził ją na pastelowo!

Metamorfozy wnętrz Metamorfozy wnętrz Fot. Michał Mutor

Tu zaszła zmiana

Niedawna metamorfoza wnętrz tego domu wniosła nie tylko nowe meble, ale także chłodniejszą kolorystykę, więcej tkanin i całą kolekcję geometrycznych deseni, których nie było wcześniej. Niezmienne pozostały elegancja i klasyczna uroda spod znaku BBHome.

Dantejska sielanka Dantejska sielanka Fot. Helenio Barbetta/Living Inside

Dantejska sielanka

Ich ucieczka była spektakularna. Porzucili Mediolan i swój ultranowoczesny apartament dla starego zamku na bawarskiej prowincji. Luksemburski designer i niemiecka artystka, twórcy marki Dante  - Goods and Bads, odkryli, że bycie na marginesie wielkich wydarzeń bardziej inspiruje.

Bujanie w obłokach Bujanie w obłokach Fot. Hanna Długosz

Bujanie w obłokach

Podobno w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec. Tomasz, właściciel tego przestrzennego poddasza, wymarzył sobie kąpiele pod chmurką i drzemki w hamaku. Wszystkie te plany udało mu się zrealizować na piątym piętrze starej poznańskiej kamienicy.

Amsterdam Amsterdam Fot. Antoni Jędrzejewski

Amsterdam: młody stary i młody nowy

Ze stolicami na ogół jest tak, że starówki zostawia się turystom, a życie kulturalne rozpełza się w bardziej odległe dzielnice. Tymczasem Amsterdam zatrzymał w swojej tkance sporo ciekawych designersko miejsc, co sprawia, że wszędzie można spotkać młodych, kreatywnych, a i ci starsi też są wciąż młodzi.

Restauracja Der Elefant Restauracja Der Elefant Fot. Piotr Targosz/EPOKA, J. Maciej Goliszewski/EPOKA, Łukasz Zandecki

Restauracja Der Elefant

Loftowy klimat, pamiątki z ciekawych podróży, znakomita karta i jeszcze zaprojektowany przez Allana Starskiego dziedziniec. Atmosfera dobrych nowojorskich lokali w sercu stolicy.