Marcowy numer magazynu "Dom&Wnętrze" już w kioskach!

Najnowszy numer magazynu "Dom&Wnętrze" już w sprzedaży! A w nim...
Marcowy numer Marcowy numer fot. Archiwum

Zapraszamy do lektury

Na otwarcie wiosennego sezonu mamy dla was coś całkiem nietypowego.
Kolorowa siedziba australijskiego architekta i kolekcjonera przyprawia o zawrót głowy. Nieprzebrane bogactwo zbiorów designu i sztuki w prywatnej przestrzeni. Uwielbiamy zaglądać do domów artystów, designerów i projektantów. Zawsze można na nich liczyć! Inspirują, zaskakują odwagą, bawią, pobudzają zmysły. Nawet jeśli nie każdy pomysł chcielibyśmy zaadaptować, uczymy się własnego smaku, upodobań i marzeń.
Odwiedziliśmy też ekologiczny, leśny dom w Hiszpanii. Zachwyciła nas prostota jego wystroju i bajeczny widok z okna. I wreszcie - prawdziwa niespodzianka: mieszkanie znanego włoskiego projektanta, który stworzył iluzję przestronności na... 50 metrach kwadratowych! Jak? Odrzucił schematy i konwencjonalne patenty na urządzanie (powiększanie) małego metrażu. Twierdzi, że jakość przestrzeni ma większe znaczenie niż jej wielkość. W pełni się z tym zgadzamy. Zobaczcie sami. Zmieścił się tam nawet słoń.
Zapraszamy do "D&W". Znajdziecie u nas wszystko.

Pocztówki z PRL-u Pocztówki z PRL-u Fot. Michał Mutor

Pocztówki z PRL-u

Maria Kiesner maluje wciąż ten sam motyw. Budynki. Zapomniane, nieodbudowane. Dworce, fabryki, domy kultury minionej epoki. Albo perełki modernizmu. Bez sztafażu i zbędnych kolorów. To ascetyczne, ale dynamiczne i wbrew pozorom na swój sposób sentymentalne malarstwo.

Pitsou Kedem Pitsou Kedem Fot. Amit Geron projekty Studio Pitsou Kedem

Najbardziej eksytująca jest biała kartka

Pitsou Kedem prowadzi niewielką, ale prężną pracownię, która cieszy się uznaniem na świecie. Znany jest z pięknych, przestrzennych projektów. Praktykuję otwartość i serdeczność. I taka jest moja architektura! - mówi.

Kolekcja udomowiona Kolekcja udomowiona Fot. Armelle Habib

Kolekcja udomowiona

Wydawałoby się, że tyle dzieł sztuki i ikon designu pod jednym dachem można zgromadzić tylko w muzeum.
A jednak! Architekt z Australii wybudował dom dla siebie, 95 designerskich krzeseł i zbioru abstrakcyjnych obrazów.

Poza schematami Poza schematami Fot. Filippo Bamberghi/Photofoyer

Poza schematami

Jak stworzyć iluzję przestrzeni na pięćdziesięciu metrach kwadratowych? Można ćwiczyć z bielą i lustrami. Albo zabawić się w czarodzieja i potraktować zadanie zupełnie niestandardowo.

Adios Madryt Adios Madryt Fot. Pablo Zuloag-Ines Sentmenat/Photofoye

Adios Madryt...

Młody hiszpański grafik, zmęczony stresem i tętniącą nieustającym gwarem metropolią, postanowił porzucić miasto. Wiedziony nieodpartą chęcią kontaktu z naturą zamieszkał w lesie niemal sto kilometrów od Madrytu.

Kwestia kontekstu Kwestia kontekstu Fot. Yassen Hristov

Kwestia kontekstu

Zafascynowana architekturą budynku  projektantka stworzyła nowoczesne, wyrafinowane kolorystycznie wnętrze za zasłoną ażurowych okiennic.

Wizytówka Wizytówka Fot. Joanna Pawłowska

Wizytówka

Laura mieszka tutaj i pracuje. Eksperymentuje z kompozycją przestrzeni. To wnętrze jest wyznaniem wiary w vintage i wizytówką studia projektowego Atelier Karasinski.
Zmienia się i dojrzewa wraz z jego właścicielką.

Więcej o: