Kwietniowy numer magazynu "Dom&Wnętrze" już w kioskach!

Najnowszy numer magazynu "Dom&Wnętrze" już w sprzedaży! A w nim...
Okładka Okładka Fot. Ganni Frachellucci

Zapraszamy do lektury

Jajko, symbol nowego życia (istnienia?) zamknięty w idealnym kształcie, to dla designera pokusa nie do odparcia. Tak twierdzi architektka, która kilka lat temu zaprojektowała kolekcję jajowatych... mebli. Zabawne, zaskakujące, a także (o dziwo!) praktyczne i funkcjonalne jaja-meble zdobyły uznanie na słynnych targach wnętrzarskich w Mediolanie. Nam też się spodobały. Przedstawiamy je wam z okazji świąt, a także z okazji wiosennego przesilenia.
Kilka jaj zamieszkało w domu swej twórczyni. Zobaczycie tam wiele innych, nieoczekiwanych pomysłów, choćby żyrandol z rondli i patelni. W tym wnętrzu humor to główna projektowa wytyczna. Okazał się niezawodnym stylistą.
Za oknami coraz więcej światła. Rośnie wskaźnik dobrego nastroju. Budzi się potrzeba odmiany i odnowy. Nowe, wiosenne stroje należą się nie tylko nam, ale i domowi. Zachęcamy do zmian. Inspiracje znajdziecie w całym numerze. Skandynawskie w klimacie mieszkanie jednej z autorek kultowej już polskiej marki modowej Risk. Ciekawostki z targów w Paryżu. Sesja, której bohaterkami są piękne, bajecznie kolorowe tkaniny. Oglądajcie i czerpcie pomysły. Przed nami miesiące światła, ciepła i kolorów. Wesołego jajka!

Paryska wiosna Paryska wiosna Fot. Agnieszka Pogorzelska

Paryska wiosna

Maison & Objet w Paryżu to jedne z najważniejszych targów wnętrzarskich. Najlepsze marki z całego świata prezentują najnowsze trendy. My też tam byliśmy. Co będzie modne w najbliższym czasie? Uchylamy rąbek tajemnicy.

Galeria vintage Galeria vintage Fot. celestyna Król

Jak galeria vintage

Tylu unikatowych lamp, szafek i krzeseł nie znajdziemy w żadnej galerii w Polsce. W stuletniej kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie pracuje kilku młodych architektów i artystów. Jedyne takie biuro w mieście.

Pierwsze było jajko Pierwsze było jajko Fot. Morten Holtum/Lykke Foged/Living Inside

Pierwsze było jajko

Po ścianach biegają jaszczurki. Z antresoli spływają zielone pędy rafidofory, nad kuchennym barkiem w lekkim wietrze huśta się rząd orchidei. Wnętrza przenika tropikalny puls. A w wyobraźni mieszkańców nieustannie wylęgają się nowe pomysły.

Na planie litery C Na planie litery C Fot. Manolo Yllera/Photofoyer

Na planie litery C

Design najwyższej próby i intrygujące dzieła sztuki nie mają w tym lofcie stałego miejsca. Właściciele - włoski architekt i francuska szefowa domu mody - traktują je trochę jak pionki na szachownicy, pretekst do artystycznej gry.

Neapol na nowo Neapol na nowo Fot. Gianni Franchellucci/Photofoye

Neapol na nowo

Działają lokalnie, ale myślą globalnie. Dlatego wnętrza, które tworzą architekci z Zetastudio, zachwycają pod każdą szerokością geograficzną. W myśl zasady: mało detali, dużo dramaturgii.

Bez ostentacji Bez ostentacji Fot; Rafał Lipski

Bez ostentacji

Z morza bieli wyłaniają się barwne akcenty. To pełne przestrzeni, choć niewielkie mieszkanie, powstało z potrzeby porządku, fascynacji powściągliwą estetyką Północy i miłości do platońskiej geometrii.

Sentymentalny paryski loft Sentymentalny paryski loft Fot. Leo Zappert

Sentymentalny paryski loft

Kolonialny fotel, kanapa Paoli Navone i kolorowe marokańskie dywany kontrastują z surowymi wnętrzami dawnej pracowni krawieckiej. Współczesne malarstwo i bibeloty są tu równie na miejscu, co pamiątki z podróży.

W pełnym rozkwicie W pełnym rozkwicie Fot. serwis prasowy

W pełnym rozkwicie

Tkaniny zakwitają na wiosnę! Kolorami i bogactwem deseni. Ze zwiewnych jedwabi i lekkich satyn wprost sypią się wyraziste magnolie i peonie, a po cienkim lnie przetaczają się soczyste arbuzy i aromatyczne cytryny. Sezon uważamy za otwarty!

Wrocław Wrocław Fot. Celestyna Król

Wrocław pełen niespodzianek

Zasługuje na miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku! Jest nowoczesny i europejski, a zarazem pełen starych, umiejętnie odrestaurowanych budynków i pięknych mostów. Czuje się tu wszechobecną otwartość, lekkość i kreatywność.

Cukiernia Odette Cukiernia Odette Fot. Anna Orłowska i Mateusz Lipiński

Cukiernia Odette

Pracownia cukiernicza z prawdziwego zdarzenia. Zarówno wnętrze, jak i ciastka, torty, praliny są wysmakowane, nieprzeskalowane i, co chyba teraz liczy się najbardziej, nieprzesłodzone.

Więcej o: