Najmodniejsze kwiaty do ogrodu

Najmodniejsze kwiaty do ogrodu, to temat który zwłaszcza latem cieszy się dużym zainteresowaniem. Każdy z nas spędza coraz więcej czasu na dworze, dlatego warto zadbać o swój ogródek. Co zrobić by wybrać piękne i modne kwiaty? Nic trudnego! Poniżej prezentujemy kilka ciekawych przykładów, które z pewnością zainspirują was do odświeżenia własnego ogrodu!

Jakie kwiaty do ogrodu?

To jakie kwiaty możemy wybrać do naszego ogrodu, zależy od jego wielkości. Jeśli mamy mały ogród, nie wszystkie typy roślin będziemy mogli posadzić na działce. Poza kwiatami, duży ogród możemy udekorować: krzewami ozdobnymi, drzewami owocowymi i iglastymi. Bez wątpienia hortensja jest kwiatem, który świetnie sprawdzi się w każdym ogródku. Jest delikatna, występuje w kilku kolorach: niebieskim, białym, różowym. Poza tym w zależności od pH gleby może zmienić kolor. To świetna propozycja dla wszystkich fanów ogrodnictwa!

Krzewy ozdobne - jak wybrać?Krzewy ozdobne - jak wybrać? Fot. Flora Dania, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info, homebook Fot. Flora Dania, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info, homebook

Fuksja - najpiękniejsze odmiany

Jest ona, zarówno rośliną balkonową i ogrodową. Pojawia się coraz więcej jej odmian. Dzięki swoim żywym kolorom, fuksja króluje w ogrodach! Przy odpowiedniej uprawie, może przetrwać nawet do jesieni. Ma bardzo ozdobne kwiaty, które będą najlepszą dekoracją przy ogrodowych imprezach.

Jakie kwiaty do ogrodu?Jakie kwiaty do ogrodu? Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info

Krzewy ozdobne - zainspiruj się!

Jednym z najbardziej popularnych krzewów ozdobnych jest róża. To kwiat uniwersalny, który będzie pięknie wyglądał w każdym ogródku. Właśnie dlatego, róża jest jednym z najbardziej cenionych kwiatów na świecie. Dzięki swojemu szlachetnemu wyglądowi, jest dodatkiem do wielu ważnych uroczystości i imprez. Jeśli marzą wam się ogrody pełne róż, warto nie tylko zwrócić  na najpiękniejsze gatunki, ale także uprawę i pielęgnację.

Kwiaty ozdobne - jak wybrać?Kwiaty ozdobne - jak wybrać? Fot. Magdalena Narkiewicz, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info, homebook Fot. Magdalena Narkiewicz, sklepdlaogrodu.pl, okazje.info, homebook

Aby ogród stał się piękny latem, warto zainwestować w niego swój czas i energię. Dzięki odpowiednim preparatom, nasze kwiaty będą wyglądać jeszcze bardziej zachwycająco i przyciągną uwagę wszystkich gości! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które pozwolą cieszyć się wyjątkowym ogrodem. Miłego odpoczynku!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.