Ogród do góry nogami

W większości przypadków w naszych mieszkaniach i biurach cierpimy na deficyt kwiatów. Często brakuje miejsca na ulubione kwiaty doniczkowe. Ciekawym pomysłem jest zagospodarowanie sufitu do ich uprawy.

Zioła na suficie

Jeśli zależy Ci na przestrzeni w kuchni, nie chcesz zagracać stołu ani parapetu, ale nie chcesz rezygnować ze świeżych ziół, warto pomyśleć o doniczkach mocowanych w suficie.

Fot. www.boskke.com

Odmień wnętrze

Te niezwykłe doniczki mają wspaniałą cechę - pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz jak i do tych bardziej klasycznych.

Oszczędność wody

Rośliny w klasycznych doniczkach tracą wodę która ucieka z nich w postaci pary wodnej, lub po prostu wycieka do spodka. W doniczkach Boskke znajduje się specjalny zbiornik na wodę, który stopniowo dystrybuuje wodę wprost do korzeni.

Świeze powietrze

Warto otaczać się jak największą ilością roślin ponieważ oczyszczają powietrze w pomieszczeniu w którym się znajdują, poprawiają naszą koncentracje i ogólne samopoczucie.   Rośliny wydzielają dużo tlenu i pochłaniają dwutlenek węgla i szkodliwe substancje.

Najlepsze rośliny

Oto lista roślin które dobrze znoszą "odwrócenie" :anturium, palma areka, bluszcz, koper włoski, pelargonia, hoya, mięta, storczyk, pietruszka, skrzydłokwiat, kroton i zroślicha.

Zamiast żyrandola

Ciekawym pomysłem jest zamieszenie doniczek w miejscu gdzie dużo przebywamy np. nad stołem, łóżkiem czy w kuchni lub łazience. Taki wesoły kinkiet czy żyrandol wprowadzi radosny nastrój w każdym wnętrzu.

Designerskie doniczki

Projektant  Patric Morris otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii Design  w 2011. Doniczki firmy Boskke zostały wykonane z ceramicznej kamionki w trzech rozmiarach .

Stacjonarna

Jeśli wpadł nam w oko pokrój rośliny, która rośnie "Korzeniami do góry", ten sam efekt można uzyskać umieszczając ją w specjalnej donicy odwróconej dnem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.