Kompaktowy grill węglowy idealnie sprawdzi się podczas wspólnego grillowania w ogrodzie oraz na wyjazdach

Zmień swoje letnie spotkania na świeżym powietrzu w prawdziwą ucztę! Oto przegląd sprzętów do grillowania. Naszą uwagę przyciągnęły kompaktowe wersje, które idealnie sprawdzą się podczas wyjazdów.

Kompaktowe grille węglowe

Klasykiem wśród grilli jest oczywiście grill węglowy. Jest podgrzewany węglem drzewnym, brykietami lub nowoczesnym węglem drzewnym z łupin orzecha kokosowego i zapewnia klasyczne wrażenia podczas grillowania.

Warto zwrócić uwagę na grille węglowe w wersji kompaktowej. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie praktyczność i mobilność podczas grillowania. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami, co czyni je idealnym wyborem do użytku w ogródkach, na tarasach, a nawet podczas podróży na kempingu czy piknikach. Mimo swojej kompaktowej konstrukcji, oferują wystarczającą powierzchnię grillową do przygotowania pysznych potraw dla kilku osób. To praktyczne i funkcjonalne urządzenia, które pozwalają cieszyć się smakiem grillowanych potraw w dowolnym miejscu i czasie.

Kompaktowe grille węgloweKompaktowe grille węglowe fot. Lidl

Grille na węgiel drzewny - gwarancja smaku i aromatu potraw

Węgiel drzewny to klucz do uzyskania niepowtarzalnego smaku, którego nie doświadczysz przy grillowaniu na gazie czy prądzie. Potrawy tak przyrządzone mają charakterystyczny aromat, który trudno osiągnąć innymi sposobami. Grillowanie na węglu drzewnym wymaga oczywiście pewnej wprawy, ale nagroda jest tego warta. Możliwość dostosowywania temperatury poprzez ilość węgla i jego rozmieszczenie pozwala uzyskać idealny stopień przypieczenia potrawy. Zróżnicowane strefy gorąca na ruszcie umożliwiają jednoczesne grillowanie różnorodnych składników, co sprawia, że cały posiłek jest gotowy jednocześnie.

Naszą uwagę zwrócił, dostępny w Lidlu, grill i piec wędzarniczy w jednym. Jest niedrogi, a daje jeszcze więcej możliwości. 

Piec wędzarniczy/grillPiec wędzarniczy/grill fot. LidlJakie akcesoria do grilla wybrać?

Oto akcesoria, bez których nie może odbyć się profesjonalne grillowanie!

• Ubranie mistrza grillowania - fartuch i rękawice kuchenne.

• Szczypce do grilla, noże, sztućce do ryb, steków.

• Jeśli chcesz zmienić grill na węgiel drzewny w piec do pizzy, możesz to zrobić za pomocą ognioodpornego kamienia do pizzy.

• Jeżeli nie dysponujesz pojemnym wózkiem grillowym, małe kosze, przystawki, wózki boczne i półki pomogą zaprowadzić porządek i zapewnić miejsce.

Akcesoria grilloweAkcesoria grillowe fot. Lidl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.