Podłogi Nobifloor - dwu i półmetrowe dębowe, postarzane deski

W salonach Dekorian pojawił się nowy produkt - niemal dwu i półmetrowe dębowe podłogi Nobifloor. Najwyższej jakość drewno dębowe, procesy postarzania, amoniakowanie i olejowanie nadają podłogom oryginalnego i niezapomnianego charakteru. Ręczna obróbka i niespotykane parametry dekoracyjne podkreślają naturalny rysunek oraz fakturę drewna.

Nowa marka podłóg pojawiła się w Salonach Dekorian jesienią. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wielbicieli klasyki jak i nowoczesnych wnętrz.

Nowa marka podłóg to połączenie wielowiekowej klasyki dębu z nowoczesną technologią. Podłogi Nobifloor pochodzą z Holandii i mają przeszło 60-letnią tradycję. W ofercie znajduje się niemal 50 desek różniących się kolorem oraz parametrami dekoracyjnymi.

Dąb pięknie się starzeje

Dąb to synonim siły, tradycji i wielowiekowej historii. Pod względem estetycznym wygląda pięknie zarówno zaraz po ścięciu, jak i po wielu latach użytkowania. Design podłóg Nobifloor stara się uchwycić piękno "dojrzałego" drewna, dotkniętego "pazurem czasu". Deski zostały poddane specjalnym procesom postarzania, dzięki czemu są jeszcze piękniejsze i bardziej naturalne.

Dąb charakteryzuje się jasną barwą i wyraźnym, ciekawym wzorem słojów. Mimo iż, podłogi Nobifloor to wyłącznie podłogi dębowe, charakteryzują się mnogościom wzorów i kolorów. Niemal 50 desek składa się na osiem kolekcji: Castle, Traditional, Old Floor, Royal Palace, Frozen, Authentic, Jubilee oraz Design. Ta różnorodność to zasługa zastosowania licznych procesów dekoracyjnych oraz różnych kolorów oleju.

Parametry dekoracyjne

Deski Nobifloor mają wygląd litego, naturalnego drewna, przy równoczesnych zaletach użytkowych podłóg wielowarstwowych. Ich warstwa użytkowa nie jest idealnie gładka, są widoczne wyżłobienia, co podkreśla naturalność materiału. Powierzchnia deski jest poddana procesowi szczotkowania, która nie narusza konstrukcji deski, a pozwala na osiągnięcie tego efektu dekoracyjnego. Efekt szczotkowanej deski widoczny jest w kolekcji Jubilee oraz Traditional.

Deski z kolekcja Old Floor oraz Authentic poddane są procesom postarzania. Głęboka ręczna obróbka, nadaje podłogom "pazura czasu". Fugi na długich krawędziach, zostały ręcznie robione, dzięki czemu mają nieregularny i niepowtarzalny kształt. Deski Authentic zostały opalone do pełnego zwęglenia, co zapewnia im piękny kolor. Z kolei kolekcja Frozen to kwintesencja dębowego piękna i naturalności. Wykończenie daje efekt surowej, dopiero co piłowanej deski, ale pozbawionej drzazg i przyjaznej dla użytkowników.

Nie znaczy to jednak, że podłogi Nobifloor są wyłącznie dla koneserów postarzonego drewna. Wielbiciele prostoty i klasyki znajdą coś dla siebie w kolekcjach Castle oraz Royal Palace. To najbardziej klasyczne i uniwersalne dębowe deski.

Kolor drewna

Deski są wykończone olejem lub lakierem w szerokiej gamie kolorów: od naturalnego przez biel, szarość brąz, do czerni. Ponadto w ofercie znajdują się deski poddane amoniakowaniu. To proces chemiczny polegający na działaniu amoniaku w postaci gazowej pod wysokim ciśnieniem. W komórce dębu zachodzi reakcja garbników z amoniakiem, w wyniku której zmienia się barwa drewna i, w zależności od czasu trwania daje im lekko "przydymiony" wygląd, wydobywając detale i subtelności.

Lite drewno i multiwarstwowa budowa

Podłogi Nobifloor są w 100% naturalne. Brzozowy rdzeń ze sklejki w wymiarach deski nadaje im stabilności. Drewniane elementy zostały sklejone zimnym klejem pod ciśnieniem. Warstwę wierzchnią stanowi dąb: 4 mm (w przypadku deski o grubości 13 mm) i 6 mm (w przypadku deski 21 mm). Dla lepszych walorów użytkowych większość kolekcji została wykończona Olejem Osmo utwardzanym promieniami UV. Dzięki temu procesowi nie ma konieczności ponownego olejowania podłóg. Deski charakteryzują się znakomitym przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu nadają się do ogrzewania podłogowego.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.