Ikea wprowadza do sprzedaży rozwiązanie do pokoju dziennego - telewizor w połączeniu z popularnymi regałami BESTA

Do asortymentu sklepów IKEA w Polsce została właśnie wprowadzona UPPLEVA - innowacyjne rozwiązanie do pokoju dziennego, łączące regały z serii BESTA z inteligentną telewizją i systemem dźwiękowym. UPPLEVA zapewnia idealne dopasowanie telewizora do mebli, a także estetykę i bezpieczeństwo instalacji dzięki uporządkowaniu i ukryciu kabli. Ponadto wszystkimi wbudowanymi urządzeniami można sterować przy pomocy tylko jednego pilota.

Pokój dzienny to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tutaj odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, oglądamy telewizję, pracujemy. W mniejszych mieszkaniach duży pokój często pełni również funkcję jadalni, a nawet sypialni. Przy urządzaniu pokoju dziennego Polacy cenią sobie praktyczne i estetyczne rozwiązania, którą sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne i wygodne, a jednocześnie uporządkowane i przestronne. Jedno z ostatnich badań pokazuje, że trzech na czterech respondentów chciałoby, żeby kable w pokoju dziennym były mniej widoczne, a połowa chciałaby ukryć różne urządzenia techniczne. Ponadto w 60% gospodarstw domowych korzysta się z trzech lub więcej pilotów.

Nowy produkt umożliwia integrację telewizji i systemu dźwiękowego z meblami, a także rozwiązuje problem plączących się kabli i dopasowania urządzeń, takich jak dekodery, odtwarzacze czy głośniki, do ogólnego wystroju wnętrza. Brak widocznych kabli nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia, ale również ułatwia utrzymywanie czystości oraz zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy w pokoju często bawią się dzieci.

UPPLEVA jest łatwa w instalacji i użyciu. Aby lepiej wkomponować telewizor w otoczenie, można nałożyć na niego ramę w kolorze białym lub czarnym (telewizor o przekątnej 24 cali sprzedawany jest ze zintegrowaną ramą). Dodatkowo UPPLEVA pasuje do oferowanych przez IKEA mebli kuchennych, co pozwala na stworzenie harmonijnego stylistycznie wnętrza, zwłaszcza w mieszkaniach, w których pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym.

UPPLEVA - dodatkowe informacje

UPPLEVA w języku szwedzkim oznacza "doświadczać". Nazwa ta nawiązuje do zupełnie nowych doznań, jakie gwarantuje najnowsze rozwiązanie IKEA do pokoju dziennego.

Prezentowana seria obejmuje około 45 produktów, w tym wysokiej jakości telewizory LED Full HD w czterech rozmiarach - 24, 32, 40 i 46 cali, system dźwięku 2.1 w dwóch rozmiarach z bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym (subwooferem), uchwyty, osprzęt i ramy dekoracyjne do telewizora oraz uzupełniające akcesoria elektroniczne.

Każdy telewizor posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray, a cały system jest zintegrowany z meblami. Dodatkowo telewizory o przekątnej powyżej 24 cali to tzw. smart TV z dostępem do Internetu. Są one przystosowane do korzystania z sieci Wi-Fi, a przy pomocy osobno sprzedawanego adaptera można połączyć telewizor z komputerem, smartfonem czy innymi urządzeniami w ramach sieci bezprzewodowej. Telewizory UPPLEVA posiadają klasę energetyczną A, a dzięki technologii LED zużywają nawet o 40% mniej energii niż telewizory LCD. Czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków panujących w pokoju, co dodatkowo zapewnia mniejsze wykorzystanie energii przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu.

Wszystkie urządzenia obsługiwane są za pomocą tylko jednego pilota. Artykuły elektroniczne objęte są bezpłatną 5-letnią gwarancją. Przy tworzeniu systemu UPPLEVA TV & Sound IKEA współpracowała z firmą TCL Multimedia, jednym z pięciu czołowych producentów elektroniki domowej na świecie.

Sprzedaż UPPLEVA rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku, kiedy to produkt został wprowadzony do pięciu wybranych sklepów w pięciu miastach Europy: Sztokholmie, Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Gdańsku. W październiku UPPLEVA pojawiła się również w Danii, Norwegii, Hiszpanii i Portugalii. Od 11 lutego 2013 roku produkt można kupić we wszystkich sklepach IKEA w Polsce.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: