Miedziany Oranż kolorem roku 2015

Jak powinniśmy malować ściany i dobierać dodatki w 2015 roku. Według ekspertów ds. kolorystyki AkzoNobel ciepły odcień określany jako "Miedziany Oranż" będzie najważniejszym odcieniem nadchodzącego roku we wnętrzach.

Główną ideą tegorocznego albumu Colour Futures marki Dulux jest "Codzienność+, czyli odnajdywanie wspaniałości w normalności.Ta wspaniałość kryje się w nas samych, w naszych relacjach z innymi ludźmi, oraz w przedmiotach, którymi się na co dzień otaczamy. Dzięki swojej głębi i ogromnym pokładom ciepła, Kolor Roku 2015 pomaga nam tę wspaniałość odnaleźć. Nie dominuje we wnętrzu, lecz pozwala skupić się w nim na najważniejszych dla nas rzeczach.

- Po latach królowania zimnych odcieni indygo i morskiej zieleni, które symbolizowały odkrywanie i uwalnianie potencjału, rok 2015 przynosi premię: dodanie wartości "plus" w naszej codzienności. Badając niedostatecznie wykorzystane przestrzenie, jak również nasze relacje - zarówno międzyludzkie, jak i z całym otoczeniem, wypracowujemy nowe, wyjątkowe spojrzenie na otaczający nas świat - twierdzi Danuta Baprawska, Colour & Communication Manager, AkzoNobel Polska. - Kluczową ideą na rok 2015 jest odnajdywanie nowych i niebanalnych sposobów wprowadzania kolorów do naszego życia. Różne sposoby dekorowania ścian we wnętrzach staną się w nadchodzącym roku wymogiem. Wszystko po to, by stworzyć ciekawszy, cieplejszy i bardziej przyjazny klimat dla wszystkich.

Miedziany Oranż symbolizuje ciepło i harmonię. Tworzy wyjątkowe przestrzenie w połączeniu z ciepłymi barwami neutralnymi (np. odcieniami drewna, naturalnej skóry), oraz z bielą, różami oraz innymi odcieniami pomarańczowymi. Dzięki dodatku szlachetnej miedzi, doskonale łączy się również z odcieniami metalicznymi.

Kolor Roku 2015 to nr C9.21.58 w systemie mieszalnikowym Dulux Colour Mixing System.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.