Gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S

Baumit rozszerza gamę produktów o gotową gładź szpachlową FinoFinish S i preparat gruntujący Baumit InteriorPrimer.

Gładź gipsowa to świetna baza pod dalsze prace dekoracyjne - malowanie lub tapetowanie. Dobra gładź gipsowa ma także pozytywny wpływ na mikroklimat, zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Efekt prac zależy także od umiejętności wykonawcy.

Wybierzmy gładź dobrej jakości

O gładziach myślimy zazwyczaj jak o niedrogich produktach, stosowanych w budownictwie na szeroką skalę. Tymczasem bardzo często niska cena idzie w parze z niską jakością produktów. Pękająca i rozwarstwiająca się gładź sprawi dużo kłopotów i narazi inwestora na dodatkowe wydatki związane z ponownym remontem.

Nowa gotowa gładź szpachlowa

Nowa gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S ma zastosowanie jako warstwa start i finisz. Można jej użyć do przygotowania podłoża pod ostateczną warstwę gładzi - zaszpachlować drobne ubytki, wyrównać wstępnie podłoże. Doskonale nadaje się również do ostatecznego wygładzenia ścian i sufitów przed malowaniem ścian lub tapetowaniem.

Po pełnym wyschnięciu powierzchnia wykończona masą szpachlową FinoFinish S charakteryzuje się wysokim stopniem bieli i gładkości. Stanowi doskonały punkt wyjścia do dalszych prac dekoracyjnych.

Gładź z żywicą

Zawarta w składzie żywica polimerowa poprawia parametry wytrzymałościowe produktu i decyduje o doskonałej przyczepności gładzi szpachlowej do podłoża. Niepotrzebne staje się wcześniejsze gruntowanie, co oznacza mniejsze koszty. Co więcej, duży stopień elastyczności materiału zapewnia skuteczną ochronę przed pęknięciami wynikającymi z właściwości podłoża, co mogłyby niekorzystnie wpłynąć na wygląd kolejnych warstw wykończenia.

Wyrównywanie ścian - inne produkty

W pomieszczeniach wymagających najwyższej gładkości powierzchni przed finalną dekoracją wnętrz sprawdzi się też wzmocniona nowoczesnymi polimerami gładź gipsowa Baumit FinoBello. Mieszanka wysokiej jakości drobno zmielonego, białego spoiwa gipsowego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących i nowoczesnych polimerów proszkowych skutkuje wzmocnionym wiązaniem międzykrystalicznym. Produkt doskonale sprawdza się jako ostateczna warstwa na szpachlach gipsowych, tynkach, betonie i płytach g-k. Wysoka jakość mieszanki umożliwia łatwą aplikację i wygładzanie, eliminując jednocześnie ryzyko rozwarstwiania się poszczególnych warstw podczas szlifowania.

Do korygowania większych nierówności oraz precyzyjnego wyprowadzania kątów i płaszczyzn ścian oraz sufitów przed nakładaniem powłok dekoracyjnych wewnątrz pomieszczeń dobrze posłuży gips szpachlowy Baumit FinoFill. Ma szczególnie dużą twardość i umożliwia nakładanie jednorazowo nawet do 10 mm gipsu. Ta fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka doskonale zdaje egzamin także w starych budynkach, gdzie ściany i sufity nie zawsze trzymają pion i poziom. Możliwość nakładania jednorazowo grubej warstwy szpachli pozwala zniwelować nawet duże nierówności w jednym cyklu roboczym, co skraca czasy pracy. Baumit FinoFill rekomendowana jest również do wyrównywania podłoża przed wykonaniem gładzi, do uzupełniania połączeń płyt g-k z siatką, wypełniania ubytków i pęknięć w tynkach oraz maskowania instalacji elektrycznych. Gipsu szpachlowego FinoFill nie należy stosować w pomieszczeniach narażonych na ciągłe zawilgocenie i kondensację pary wodnej, a także na zewnątrz.

Rodzinę gładzi i szpachli gipsowych sygnowanych marką producenta dopełnia uniwersalny środek gruntujący Baumit InteriorPrimer, przeznaczony do gruntowania wszelkich chłonnych i porowatych podłoży mineralnych przed wykonywaniem gładzi i szpachli gipsowych, malowaniem lub tapetowaniem. Tegoroczna nowość z oferty firmy Baumit bardzo dobrze wnika w podłoże, zmniejsza jego chłonność i wiąże luźne ziarna kruszywa na powierzchni, nie zwiększając przy tym parametrów wytrzymałościowych. Co więcej, umożliwia oddychanie ścian i w znaczący sposób ułatwia nanoszenie kolejnych warstw nawierzchniowych, np. klejów czy farb, istotnie poprawiając ich przyczepność do podłoża. Bardzo istotny jest krótki czas schnięcia gruntu, który pozwala na szybkie wykonywanie kolejnych etapów prac.

Gładzie firmy Baumit są łatwe w aplikacji i odznaczają się wysoką przyczepnością do podłoża. Wykonawcy docenią możliwość precyzyjnego wyprowadzenia gładkiej i równej powierzchni, która łatwo się szlifuje. Gładzi Baumit FinoFinish S i Baumit FinoBello można nanosić zarówno ręcznie, jak i za pomocą agregatu co - szczególnie przy wykańczaniu większych obiektów - może okazać się nieocenionym atutem.

Ceny produktów:

- Baumit FinoFinish S, sugerowana cena katalogowa: 38,80 zł netto/kubeł 20 kg

- Baumit InteriorPrimer, sugerowana cena katalogowa: 20,50 zł netto/ opakowanie 5 l

- Baumit FinoBello, sugerowana cena katalogowa: 31 zł netto/ worek 20 kg

- Baumit FinoFill, sugerowana cena katalogowa: 27 zł netto/worek 20 kg

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: