Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? Kredyt na EKOREMONT banku BZ WBK i Program PolREFF są dla Ciebie

PolREFF to Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych, który jest rozwijany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i wdrażany we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

Program skierowany jest do osób, które planują realizację przedsięwzięć modernizacyjnych prowadzących do podniesienia efektywności energetycznej swoich domów lub mieszkań. Planowanymi przedsięwzięciami mogą być między innymi: . wymiana okien i drzwi, . ocieplenie budynku, . modernizacja instalacji ogrzewania, w tym wymiana kotła grzewczego, . zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła, . instalacja pomp ciepła, . instalacja termicznych kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych.

Potrzebujesz finansowania swojej inwestycji

W ramach programu, zainteresowane osoby mogą skorzystać z dedykowanego kredytu na realizację planowanej inwestycji modernizacyjnej. Kredyt ten jest dostępny w BZ WBK w ofercie promocyjnej do końca 2017r. - Kredyt na Ekoremont. Więcej informacji o kredycie można uzyskać w lokalnych oddziałach BZ WBK, na stronie internetowej banku lub za pośrednictwem infolinii banku: 1 9999.

Wybierz sprawdzone materiały i urządzenia

Osoby, poszukujące materiałów lub urządzeń, niezbędnych do realizacji inwestycji, mogą skorzystać z Wirtualnego Doradcy Technologicznego. Jest to interaktywna baza produktów, zweryfikowanych przez niezależnych ekspertów - inżynierów programu PolREFF - pod kątem ich parametrów energooszczędnościowych. Wyszukiwarka produktów Wirtualnego Doradcy Technologicznego dostępna jest na stronie internetowej PolREFF i zawiera listę konkretnych produktów wraz z informacjami dotyczącymi kluczowych parametrów technicznych, nazwą producenta, modelu oraz linkiem do stron informacyjnych producenta lub firmy dystrybucyjnej.

Masz wątpliwości - porozmawiaj z inżynierem ekspertem

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów w każdym segmencie cenowym, jednak nie zawsze te najdroższe, o największej mocy lub o najlepszych parametrach są optymalne dla konkretnej realizacji. Przykładem mogą być kotły grzewcze. Zdarza się, że przez sprzedawców polecane są te o najwyższej mocy i wyższej cenie, okazuje się jednak, że zbyt wysoka moc kotła w stosunku do powierzchni użytkowej budynku, może obniżać jego sprawność i tym samym zmniejszać energooszczędność inwestycji. Dla osób, które poszukują informacji dotyczących technicznych aspektów planowanej inwestycji, w tym wyboru optymalnego urządzenia lub materiałów, udostępniona została infolinia programu PolREFF +48 22 395 51 24. Za jej pośrednictwem można uzyskać bezpłatną poradę inżyniera-eksperta.

Pierwszych 50 osób, które skorzysta z programu PolREFF i podzieli się informacjami o swojej inwestycji otrzyma nagrody gwarantowane o wartości 1 000 zł.

5 zgłoszonych inwestycji, które osiągną    największe oszczędności energii nagrodzonych zostanie nagrodami głównymi o wartości 4 000 zł.

Sprawdź sam, ile zaoszczędzisz dzięki swojej inwestycji

Osoby, które już wiedzą jakich materiałów lub urządzeń chcą użyć w swojej inwestycji, mogą skorzystać z kalkulatora oszczędności dostępnego na stronie internetowej programu PolREFF. Dzięki niemu będą mogły samodzielnie wyliczyć przybliżone roczne oszczędności w złotówkach, które będzie można uzyskać po zrealizowaniu modernizacji przy zastosowaniu wybranych materiałów. Kalkulator umożliwia także porównanie wysokości oszczędności przy zastosowaniu produktów o różnych parametrach technicznych. W ten sposób może pomóc w doborze optymalnych materiałów.

Ile można zaoszczędzić modernizując dom lub mieszkanie?

Można przyjąć ogólne założenie, że im starszy budynek lub im starsze technologie są w nim użyte, tym większe będą oszczędności po modernizacji z użyciem nowoczesnych technologii energooszczędnych. Oszczędności będą też większe w rezultacie kompleksowych modernizacji niż przy zastosowaniu pojedynczych rozwiązań energooszczędnych.

Przykładowy projekt modernizacyjny - wymiana kotła grzewczego

Zainwestuj w swój dom i ciesz się niższymi kosztami jego użytkowania

 

Więcej informacji o programie oraz konkursie dostępnych jest na www.polreff.org .

Realizowany przez:

Wspierany przez:

Więcej o: