Konferencja o polskiej energetyce i smogu już niebawem w Lublinie

27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbędzie się konferencja Dobra Energia. Będzie to świetna okazja, aby w gronie ekspertów i praktyków porozmawiać o tym, w jaki sposób skutecznie uporać się ze smogiem, a także co można zrobić, by zmienić polską energetykę.

Wyższy standard życia lokalnych społeczności, czyste powietrze oraz niższe rachunki za energię to tylko niektóre korzyści wynikające z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w budownictwie. O ile w krajach Europy Zachodniej są one oczywiste, o tyle w Polsce OZE i technologie sprzyjające efektywności energetycznej to niestety ciągle zagadnienia kojarzone raczej z dużymi wydatkami, niż oszczędnościami. Zupełnie błędnie.

Dlatego też zaproszeni goście pochylą się nad takimi zagadnieniami jak skuteczna walka ze smogiem oraz życie w zgodzie ze środowiskiem. Przedstawione zostaną przykłady, jak zarządzać energią aby płacić niższe rachunki. Eksperci poruszą także temat odnawialnych źródeł energii, odpowiedzą na pytanie czy warto w nie inwestować i które z nich są najbardziej opłacalne.

Dla wielu firm i samorządów OZE to szansa na rozwój i nowe źródło dochodów. Ponadto eksperci Dobrej Energii zaprezentują najlepsze przykłady wykorzystania technologii podnoszących efektywność energetyczną przez samorządy i biznes, a także opowiedzą, jak finansować tego rodzaju inwestycje.

Dobra Energia to platforma do wymiany doświadczeń dla samorządowców, przedsiębiorców oraz mieszkańców na zdobycie gruntownej wiedzy na temat możliwości, jakie dają nam odnawialne źródła energii.

Poznańskie wydarzenie inauguruje nowy cykl konferencji Dobra Energia. Pozostałe odbędą się w najważniejszych ośrodkach miejskich w Polsce – m.in. w Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Organizatorem jest firma Konferencje Agora. Szczegółowy program i zapisy: http://dobraenergia.edu.pl/

Konferencja Dobra Energia odbędzie się już 27 marca 2018 roku w Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Wstęp wolny.