Piana montażowa Den Braven MAXI Gunfoam-6006 - maksymalna wydajność i skuteczność

Odpowiednie wypełnienie szpar przy montażu okien bądź drzwi w dużej mierze stanowi o ich późniejszej szczelności. Piana montażowa Maxi Gunfoam-6006 firmy Den Braven, dzięki swojej wysokiej stabilności wymiarowej, zapewni nam odpowiednią jakość uszczelnień, bez względu, czy wykonamy je latem czy w samym środku zimy.

Ciężko wyobrazić sobie współczesną budowę bez pianki montażowej. Bez względu na to czy właśnie osadzamy okna, czy też chcemy wykonać izolację cieplną dachu, przy jej pomocy możemy wygodnie i przede wszystkim szybko, stworzyć szczelne i trwałe wypełnienie wszelkiego rodzaju pęknięć, szpar bądź bruzd.

Maxi Gunfoam-6006 - orzeł wśród pian

Piana jest jednoskładnikową, półsztywną pistoletową pianką montażową. Jej nowoczesna, oparta na poliuretanie, receptura pozwala utrzymać stabilność wymiarową na poziomie -5%, co jest wartością niespotykaną wśród tradycyjnych rozwiązań tego typu. Dodatkowo, jej jednolita struktura, składająca się w ok. 70% z wyrównanych, równomiernie zamkniętych komórek, pozwala znacznie zredukować chłonność piany oraz podnosi walory izolacyjne wykonanych przy jej pomocy uszczelnień. Dzięki temu mamy pewność, że Maxi Gunfoam-6006 z czasem nie będzie nasiąkać wodą, a wykonana przy jej pomocy izolacja akustyczna i termiczna będzie najwyższej jakości.

Innowacyjna receptura piany pozwoliła również na uzyskanie do 50% wyższej wydajności w porównaniu z tradycyjnymi produktami. Po nałożeniu, zwiększa swoją objętość aż 80 razy, dzięki czemu z jednej butli o pojemności 825 ml możemy uzyskać aż 66 litrów piany. Tak wysoka wydajność to nie tylko niższe koszty ale również krótszy czas prowadzonych prac oraz mniejsza ilość odpadów jakie zostają po ich zakończeniu.

Uniwersalność na każdą porę roku

Dzięki swojej bardzo dobrej przyczepności do różnego rodzaju podłoży, takich jak beton, tynk, drewno, stal, PCW czy ceramika budowlana, piana Maxi Gunfoam-6006 może być stosowana w wielu różnych sytuacjach. Doskonale nadaje się ona do montażu, uszczelniania i łączenia ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet, wypełniania pęknięć i szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych oraz prześwitów i bruzd dla rur i przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach. Produkt firmy Den Braven nie ścieka, więc świetnie sprawdzi się również podczas różnych prac dekarskich, takich jak wypełnianie szczelin wokół kominów czy okien dachowych. Dodatkowo, bardzo dobre właściwości izolacyjne piany Maxi Gunfoam-6006 sprawiają, że jest ona niezastąpiona podczas wykonywania ociepleń dachów i ścian zewnętrznych oraz przy wygłuszaniu elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych. Produkt znajdzie zastosowanie również podczas prac wykończeniowych takich jak osadzanie progów, schodów, parapetów i innych tego typu elementów. Co więcej szeroka tolerancja temperaturowa (od -15 do 25 °C) pozwala na stosowanie tego produktu praktycznie przez cały rok.

Bezpieczeństwo i ekologia

Piana nie zawiera niebezpiecznych związków takich jak (H)CFC, PCB czy formaldehyd, które mogły by negatywnie wpłynąć na zdrowie użytkownika. Po utwardzeniu masa jest chemicznie neutralna oraz odporna na rozwój grzybów i pleśni, dzięki czemu mamy pewność, że po paru latach nie będzie konieczna jej wymiana. Dodatkowo, zastosowany gaz rozprężający jest całkowicie neutralny dla środowiska i nie powodujący degradacji warstwy ozonowej.

Więcej o: