Sprzęty kuchenne, które odmienią twoje gotowanie!

Oto zestawienie najlepszych pomocników kuchennych. Nowoczesne roboty posiadają funkcje, o których nawet nie marzyliśmy. I to w jednym urządzeniu! A dla wielbicieli słodyczy - znalazły się sprzęty do deserów. Niektóre z nich momentalnie przeniosą nas do dzieciństwa!

Multicooker - wielofunkcyjny sprzęt do kuchni

Miłośnicy eksperymentów kulinarnych i spędzania wolnych chwili w kuchni, chętnie zaopatrują się w coraz to nowe gadżety i sprzęty, ułatwiające im przyrządzanie smakowitych potraw w szybki i prosty sposób. Jednym z niezbędnych akcesoriów, każdego zabieganego fana gotowania jest multicooker – na czym polega sekret działania tego urządzenia? Wbrew pozorom multicooker nie jest tym samym, co standardowy robot kuchenny, czy robot planetarny. Oferuje nam znacznie więcej. Kilka lat temu sprzęt ten zrobił prawdziwą rewolucję na rynku AGD, gdyż cechuje się dużą funkcjonalnością:

  • gotuje,
  • dusi na parze,
  • piecze,
  • smaży,
  • podgrzewa potrawy.

Multicooker nie potrzebuje nadzoru podczas pracy, co jest ogromną zaletą tego urządzenia. Wystarczy wybrać dany przepis, umieścić w naczyniu niezbędne składniki, nastawić program oraz czasomierz i to wszystko - w kilka chwil danie gotowe! Jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet osoby, które stawiają pierwsze kroki w kuchni, nie będą miały problemu z przygotowaniem dowolnej potrawy. Podczas pracy urządzenia, na zewnątrz nie wydostają się żadne intensywne zapachy, a hermetyczna atmosfera sprawia, że użyte składniki nie tracą swoich cennych właściwości odżywczych. Co istotne, multicooker oszczędza nie tylko nasz czas, ale i pieniądze, gdyż pobiera mniej energii niż tradycyjny piekarnik, czy kuchenka elektryczna.

MulticookeryMulticookery fot. Media Expert

Roboty wielofunkcyjne - mnóstwo opcji w jednym urządzeniu

Potrzebujesz urządzenia, które pomoże ci w domowym gotowaniu i jednocześnie będzie stanowiło połączenie kilku różnych sprzętów? Czy w ogóle możliwe jest zapewnienie w jednym urządzeniu możliwości wielu innych? Nowoczesne roboty kuchenne pokazują, że tak. 

W zależności od tego, jakie urządzenie wybierzesz, możesz otrzymać w zestawie niezbędne nakładki, ale jeśli ich nie masz, to warto odpowiednie dokupić. Przystawki, które są dostępne do robotów wielofunkcyjnych, to m.in. maszynka do mielenia mięsa, tarka do ziemniaków, mieszadło do ciasta, ubijak do piany, wyciskarka do soków, krajalnica, sokowirówka i wiele więcej.

Korzystając z robota kuchennego, możesz zdecydowanie przyspieszyć wszystkie zadania, jakie masz do wykonania, aby przygotować ulubioną potrawę. Producenci tych rozwiązań, wciąż pracują nad tym, aby dawały one jeszcze większe możliwości, a co najważniejsze, były urządzeniami najwyższej jakości i wykonywały poszczególne czynności zgodnie z oczekiwaniami korzystających. Robot wielofunkcyjny nie jest już tylko prostym urządzeniem – jego możliwości mogą być naprawdę duże!

Roboty wielofunkcyjneRoboty wielofunkcyjne fot. Media Expert

Sprzęty kuchenne, z którymi przygotujemy pyszne desery!

Wybraliśmy także najciekawsze sprzęty, z którymi w kilka chwil wyczarujemy wspaniałe desery. Wśród nich znalazły się m.in. maszynki do lodów, popcornu czy gofrów. Opiekacz z nakładką do orzeszków momentalnie przeniesie nas do dzieciństwa! A z maszyną do waty cukrowej w stylu lat pięćdziesiątych przygotujemy watę jak z lunaparku! Zarówno z cukru, jak i z landrynek. 

Maszyna do waty cukrowejMaszyna do waty cukrowej fot. Media Expert

Opiekacz do orzeszkówOpiekacz do orzeszków fot. Media Expert

Więcej o: