Mieszkanie w Krakowie pełne ciekawych detali

Nie zawsze najcenniejsze jest to, co rzuca się w oczy. W podobny sposób detale, których nie widać w pierwszej chwili potrafią sprawić, że niezbyt wyszukana aranżacja wnętrza będzie miała w sobie "to coś". Przekonaliśmy się o tym na przykładzie mieszkania w Krakowie.

Trzy podstawowe zasady obowiązujące na rynku nieruchomości to: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Znacie to powiedzenie? Jest to szczególnie istotny aspekt w przypadku dużych miast, gdzie zakup nieruchomości traktujemy jako inwestycję, którą kiedyś być może przyjdzie nam spieniężyć. Mieszkanie, które odwiedziliśmy, znajduje się tuż przy spacerowych krakowskich Plantach.

Mieszkanie w Krakowie - lokalizacja

Dzięki usytuowaniu na najwyższej kondygnacji budynku z okien rozciąga się malowniczy widok na panoramę Starego Miasta. Od Rynku Głównego dzieli mieszkanie pięciominutowy spacer, zatem lokalizacja ta zapewnia wiele ciekawych atrakcji na wyciągnięcie ręki. A jak prezentują się jego wnętrza?

Nie ma tutaj wyraźnie wyodrębnionego przedpokoju. Niemal od razu po zamknięciu za sobą drzwi wejściowych do mieszkania znajdujemy się w salonie. W pierwszej chwili uwagę przykuwa ściana w kolorze ciemnooliwkowej zieleni. Umieszczono na niej sztukaterie (pomalowane na ten sam kolor), które dodają aranżacji nieco elegancji - stanowią też jakby dodatkowe obramowanie dla obrazów i geometrycznych luster. Na tym tle ciekawie prezentuje się kanapa z tapicerką w biało-czarną pepitkę. Pozostałe ściany zostały pomalowane na kolor złamanej bieli, wybrany z palety kanadyjskiego producenta farb Para Paints.

Mieszkanie w Krakowie - ciekawe detale

Aneks kuchenny został zlokalizowany przy jednej ścianie. Biel zabudowy meblowej została przełamana dwoma wyrazistymi akcentami w postaci drewnianych wstawek oraz pasa grafitowej mozaiki na ścianie między szafkami. Jej orientalny wzór wraz z oryginalnymi uchwytami meblowymi w złotym kolorze stanowią stylistyczną przeciwwagę dla gładkich frontów szafek. Kolorystycznie nawiązuje do mozaiki ściennej blat stołu, dzięki czemu aranżacja jest bardziej spójna.

Kolejny wzór odnajdujemy na podłodze - jest to klasyczny dębowy parkiet, ułożony we francuską jodełkę. Lampa wisząca w salonie, podobnie jak uchwyty w kuchni i ramy luster nad sofą, również została wykończona w złocie. Taki sam kolor mają oprawy oświetleniowe w sypialni - lampa sufitowa oraz dwie lampy nocne. To wnętrze, mimo minimalistycznego wyposażenia, jest ciepłe i przytulne - za sprawą wykładziny dywanowej, tapicerowanego łóżka, zasłon na oknie oraz jasnobrązowej tapety za łóżkiem.

Złoty akcent znalazł się również w utrzymanej w bieli łazience - to lampa ścienna nad lustrem. Dla kontrastu zastosowano tu również czarny kolor w postaci ramy lustra i baterii. Mimo niewielkiego metrażu udało się wygospodarować miejsce na wygodny prysznic.

Partnerem wykonawczym realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.