Praktyczne akcesoria do jabłek

Nie musisz walczyć ze skórką i ogryzkiem jabłek. Modne i ładne, a przy tym bardzo praktyczne noże, obieraki, krajalnice ułatwią ci obróbkę tych super zdrowych i wartościowych owoców.

Jedz jabłka!

To Anglicy wymyślili powiedzonko, że wystarczy zjadać jedno jabłka dziennie, by lekarz nie był nam potrzebny. Polscy lekarze zachęcają do dwóch - minimum oczywiście.
Prócz witaminy C, w jabłkach są bezcenne pektyny, które nie dość, że wiążą metale ciężkie i nierozpuszczalne sole, to jeszcze wymiatają z organizmu wszelkie szkodliwe złogi, regulują florę bakteryjną jelit, zmniejszają wchłanianie cholesterolu.
Jabłka najlepiej jeść na surowo. A wykorzystanie gadżetów do ich obierania i krojenia, ze zwykłej konsumpcji może przerodzić się w niezłą zabawę.

Obierak Obierak Fot. producenta

Automatyczny obierak do jabłek Lurch

Jest nie tylko użyteczny, ale też niezwykle dekoracyjny. Obiera szybko i łatwo. Wystarczy kręcić korbką, by system przekładni prowadził ostrze ze stali nierdzewnej po powierzchni obracanego jabłka i cienko ścinał jego skórkę. To ważne bo właśnie pod skórką znajduje się najwięcej witaminy C.

Urządzenie można przyssać do blatu co ułatwia pracę i uniemożliwia jego przesuwanie się. Cena 79,90 zł, www.galerialimonka.pl

Krajacz do jabłek Krajacz do jabłek Fot. producenta

Krajacz do jabłek

Z pomocą urządzenia Capo marki Zack pokroisz jabłko na 8 równych części, a dodatkowo łatwo usuniesz ogryzek. Krajacz jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy położyć go na środku jabłka i naciskając przepchnąć przez cały owoc. Odpowiednio ukształtowane ostrza ze stali nierdzewnej odetną ogryzek, a resztę jabłka podzielą na równe części. Krajacz nadaje się do jabłek o średnicy maksymalnie 9,5 cm. Można go myć w zmywarce. Cena 108 zł www.fabrykaform.pl.

Tarka do jabłek Tarka do jabłek Fot. producenta

Szklana tarka do jabłek

Tarkę marki Glasmark wykonano z wysokiej jakości, grubego szkła - jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Można na niej zetrzeć nie tylko jabłka, ale także marchewki oraz inne owoce i warzywa. Dookoła miejsca tarcia jest specjalny rowek, w którym zbiera się sok ze startych owoców, dzięki temu nie pobrudzimy blatu czy stołu. Tarka ma też poręczny uchwyt. Cena 10,50 zł, www.garneczki.pl.

Krajalnica z miseczką Krajalnica z miseczką Fot. producenta

Krajalnica z miseczką

Krajalnicę do jabłek z miseczką marki Fiskars wykonano z tworzyw sztucznych, pokrytych powłoką Softouch®, oraz nylonu wzmocnionego włóknem szklanym. Wystarczy umieścić jabłko w miseczce i przeciąć je krajalnicą ze stali nierdzewnej. W ten sposób podzielimy jabłko na osiem równych części oraz pozbędziemy się gniazda. Cena ok. 50 zł.

Zestaw obieraków Zestaw obieraków Fot. Fiskars

Wygodne nożyki

Można oczywiście obierać jabłka zwykłym nożem, ale tymi wymyślonymi specjalnie do owoców jest zdecydowanie łatwiej i wygodniej. Akcesoria do owoców linii FunctionalForm firmy Fiskars są funkcjonalne i bardzo wytrzymałe. Nożyki wykonano ze stali nierdzewnej i silikonu odpornego na wysokie temperatury. Różne rodzaje ostrza i kształty głowic gwarantują, że dla każdego znajdzie się odpowiednie narzędzie. Ceny: obierak z poprzecznym ostrzem obrotowym - ok. 22,50 zł, obierak z ostrzem obrotowym - ok. 27 zł, skrobaczka z ruchomą głowicą - ok. 25 zł.

Krajacz do jabłek Krajacz do jabłek Fot. producenta

Krajacz do jabłek Lurch

Jego z wysokiej jakości stali nierdzewnej ostrza dzielą jabłko na 8 części i jednocześnie wykrawają jego środek. Ma średnicę 9,5 cm - idealną do małych i średniej wielkości jabłek. Cena 29,90 zł, www.kangoo.pl.

Drylownik Drylownik Fot. producenta

Drylownik

Wycinak gniazd jabłek to rzecz niezwykle przydatna i wygodna w użyciu dla wszystkich wielbicieli jabłek (i gruszek). Bardzo ułatwia życie, oszczędza czas, może ubarwić potrawy estetycznie wyciętym środkiem jabłka. Drylownik jest wykonany ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego. Dzięki ergonomicznie zaprojektowanej rękojeści dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się. Duża średnica pozwala na wycięcie pełnego gniazda owocu. Można go myć w zmywarce. Cena ok. 40 zł.

Obierak Obierak Fot. producenta

Obierak

Wykonany ze stali nierdzewnej i aluminium obierak niemieckiej firmy SSW jednocześnie obiera, kroi i wycina gniazda jabłek. Wbudowana przystawka zapewnia stabilność przy jego  używaniu.  Długość obieraczki to 25 cm, wysokość 13 cm. Cena 79,80 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.