Łazienka: oldskul nie gryzie

Grecka świątynia, barokowy pałac, a może dworek szlachecki? Pokazujemy jak można zaaranżować łazienkę, żeby rozkoszować się stylowym salonem kąpielowym w swoich czterech ścianach.
Łazienka Łazienka Fot. Radosław Wojnar

Powiew antyku

Wnętrze zdobi kopia obrazu "Narodziny Wenus" Botticellego. Właściciele dobrali do niej kolor ścian i błękitne odcienie kafelków, którymi została obudowana wanna. A do tego rzeźby, stylowa armatura, ozdobne lampy i... kaflowy piec - prawdziwy salon kąpielowy.

W starej kamienicy

Nietypową ozdobą prezentowanej łazienki jest autentyczna drewniana wyżymaczka, pochodząca ze Lwowa. Jeden szczegół, a nadaje charakteru całemu wnętrzu.

Z ceglaną ścianą

W prezentowanej łazience zdjęto cynk z całej ściany. W niewielkiej niszy powstałej po usunięciu uszkodzonych cegieł umieszczono popiersie. Oświetla je zamontowany w suficie halogen.

Od antyku po współczesność

W łazience mieszają się klimaty świątyni greckiej i pałacu Napoleona. To wrażenie wywołują przede wszystkim ściany - z kolumnami korynckimi i płytkami imitującymi marmur. Nowoczesna umywalka jest niemal niewidoczna, bo obudowano ją jak kominek.

Siła eklektyzmu

Do tej łazienki wchodzi się z sypialni. Uwagę zwraca umywalka, która jest osadzona w marmurowym blacie eklektycznej komody.

W stonowanych odcieniach

W prezentowanym wnętrzu dominuje brąz w stonowanych odcieniach. W szafie wnękowej zamykanej drewnianymi drzwiami ukryto pralkę i półki.

W otoczeniu staroci

W tej łazience nowoczesne urządzenia nikną wśród szlachetnych staroci. Lustro jest pamiątką rodzinną. Na ścianie - zdjęcie młodego Karola Wojtyły przy goleniu.

Na złotych nóżkach

Prezentowane wnętrze wyłożono kostką i łupkami trawertynu. Stylizowana wanna na złotych nóżkach, obrazki i kwiaty nadają wnętrzu charakter saloniku kąpielowego.

Elegancja po włosku

Pani Elżbiecie - gospodyni prezentowanego wnętrza - marzyła się wanna na nóżkach, zamówiła więc u kowala mosiężne dwie łapy. Do ich stylu pasuje włoska armatura oraz stojak z dzbanem i misą, w której są przechowywane łazienkowe drobiazgi.

W stylu salonowym

Przy umywalce stoi "salonowe" krzesło, na którym można przysiąść po kąpieli. Wzorzysty dywanik na podłodze ociepla wnętrze.

Po angielsku

Prezentowana łazienka to prawdziwy salonik kąpielowy utrzymany w angielskim stylu. Gospodarze są dumni z urokliwych kafelków, których dość długo szukali.

Właścicielom bardzo zależało też na wolno stojącej wannie. Ta miała nóżki w kolorze srebrnym. Gospodarz przemalował je na kolor starego złota, by pasowały do stylowej baterii.

W bieli i błękitach

Lustro w stylowej ramie, emaliowane naczynia, haftowana makatka zastępująca drzwiczki szafki sprawiają, że prezentowana łazienka jest ciepła i przytulna.

Stylowy mix

W prezentowanej łazience wszystko jest współczesne, mimo to czuje się atmosferę starych angielskich wnętrz. To przede wszystkim zasługa kolorystyki, przyciągających wzrok detali oraz umiejętnie dobranych materiałów.

W angielskiej toalecie

Toaletę w stylu angielskim gospodarze tego wnętrza odziedziczyli po poprzednich właścicielach. Na ścianach tapety o dwóch różnych wzorach, ale utrzymanych w podobnym stylu. Oddziela je jasna bordiura.

Glina i szkło

Gliniana umywalka została osadzona w starej toaletce. Pod umywalką, za szkłem widać muszle i skorupiaki jeżowców - pamiątki z wakacji. W rogu wiszą szklane półki na łazienkowe drobiazgi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.