Aranżacje: żółty udomowiony

Kojarzy się ze słońcem i ciepłem. A jednak rzadko wykorzystujemy ją podczas urządzania mieszkań. To błąd.

Oaza podróżników

W prezentowanym domu aż kipi od intensywnych kolorów. Barwą dominująca we wnętrzu jest żółć. Na uwagę zasługuje błękitna ściana pomiędzy jadalnią a salonem. Na ścianie - duże tafle ręcznie zdobionego szkła wykonane przez szklarza na zamówienie.

Intensywna ekscentryczność

Trzypokojowe mieszkanie w kamienicy na warszawskim Mokotowie już od progu zadziwia gości niecodziennym klimatem i kolorystyką. W kuchni króluje kolor żółty. Kącik jadalny zdobią mozaikowe pasy i pop-artowskie portreciki właścicielki. Meble pochodzą z targu staroci.

Cena też ma znaczenie

Gospodyni chciała, żeby kuchnia była efektowna, ale także niedroga. Pierwszym zakupem były podłużne żółte kafelki. Właścicielkę urzekł ich wesoły wiosenny kolor. Szafki i blat zostały zrobione z płyty MDF. Górne sięgają prawie do sufitu, są więc bardzo pojemne.

Żółć stonowana

Szafki w prezentowanej kuchni mają fronty z lakierowanej płyty MDF. Lodówkę, piekarnik i kuchenkę mikrofalową zainstalowano w wysokiej zabudowie po lewej stronie. Blat roboczy oraz boczną ściankę osłaniającą szafki stojące zrobiono z cętkowanego granitu.

Słonecznie od progu

Barwa ścian w tym przedpokoju stanowi uspokajającą przeciwwagę dla mocnych kolorów w  sypialni. W ramie drzwi tworzy się bardzo ładna perspektywa. Urządzając mieszkania z otwartymi pomieszczeniami, warto myśleć o takich efektach.

W kolorze bratków

W części dziennej dominuje kolor żółty - pani domu przypomina on barwę bratków, jakie co roku wiosną kupowała z babcią na targu. Do tego trzy mocne kolory: zieleń i błękit (wprowadzają do wnętrza nieco spokoju) oraz czerwień (dla ożywienia).

Zółć dla najmłodszych

Pokój dziecięcy musi być kolorowy. Gospodyni zadbała też, żeby jej synek oswajał się z alfabetem już od najmłodszych lat.

Żółć w dodatkach

Żółte kafelki wprowadzają do łazienki ożywienie. Pełnią też funkcję informacyjną. W tak oznaczonym wnętrzu nikt nie zabłądzi.

Żółć z czernią

Wnękę z umywalką i kabiną wyłożono błyszczącymi płytkami o różnych fakturach, mieniącymi się w świetle. Kabinę wydziela tylko szklana ścianka ozdobiona naklejkami wyglądającymi jak źdźbła trawy. Na podłodze w części toaletowej leży parkiet przemysłowy.

Żółć nowoczesna

Ściany w łazience wyłożono żółtym szkłem i białym pleksi. Nie ma tu tradycyjnej kabiny prysznicowej z brodzikiem - odpływ wody znajduje się  w odpowiednio wyprofilowanej podłodze.