Funkcjonalna kosiarka do trawy

Koszenie dużego ogrodu położonego na górzystej powierzchni nie jest łatwe nawet dla doświadczonego ogrodnika. Dlatego do prac na takim terenie niezbędne jest użycie maszyny z bardzo dobrym napędem. Doskonale, nawet w bardzo trudnych warunkach, poradzi sobie kosiarka samojezdna Park Compact 16 HST 4WD marki Stiga.

Każdy ogrodnik wie, iż na rozległym placu porośniętym krzewami najlepiej sprawdzi się taka kosiarka do trawy, którą można łatwo manewrować. Duży silnik Brigss&Stratton o mocy około 15,5 KM z napędem na cztery koła sprawia, że maszyną Park Compact 16 HST 4WD z łatwością można poruszać się nawet na pagórkowatym terenie.

- Kosiarką Stiga Park Compact 16 HST 4WD możemy pracować nawet w najtrudniej dostępnych miejscach, w każdym ogrodzie. Dzięki umieszczonemu z przodu agregatowi tnącemu doskonale widzimy co kosimy. Przednie urządzenie tnące sprawia, że trawa najpierw jest koszona i dopiero po chwili najeżdżamy na nią kołami, a nie odwrotnie jak ma to miejsce w przypadku traktorów ogrodowych. Przegubowy układ kierowniczy pozawala na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. W tej maszynie tylne koła zawsze podążają śladem przednich w związku z tym eliminujemy ryzyko uszkodzenia maszyny, jak i ewentualnych obiektów znajdujących się na trawniku. To sprawia, że koszenie wokół drzew staje się niezwykle proste - mówi Marcin Liszyński, Dyrektor Handlowy GGP POLSKA Sp. z o.o., generalnego dystrybutora marki Stiga na rynku polskim.

Pełna automatyka

Funkcjonalny układ kierowniczy powoduje, że kosiarka samojezdna Stiga Park Compact 16 HST 4WD jest nadzwyczaj zwrotna. Komfort płynnego przyspieszenia i hamowania gwarantuje mu napęd hydrostatyczny.

Koszenie pod drzewami oraz w trudnodostępnych narożnikach ogrodu jest szybkie i łatwe, dzięki zamontowanemu z przodu maszyny agregatowi tnącemu z dwoma nożami. Stiga Park Compact 16 HST 4WD posiada dwie funkcje koszenia: wyrzut tylny, dzięki któremu możemy ścinać bardzo wysoką trawę oraz rozdrabniający rośliny system Multiclip.

Nie tylko do koszenia trawy

Model Park Compact 16 HST 4WD jest niezwykle funkcjonalny. Duża gama akcesoriów dostępnych w ofercie firmy Stiga sprawia, że maszynę wykorzystamy przez cały rok. Wystarczy jedynie odczepić agregat tnący i w jego miejsce zamontować pług śnieżny lub odśnieżarkę rotacyjną, szczotkę zamiatającą lub podłączyć przyczepkę ogrodową. Wówczas maszyna zmieni się w funkcjonalny sprzęt, który wykorzystamy przez cały rok.

Dodatkowo możliwe jest zamontowanie dmuchawy, dzięki czemu traktorek Stiga Park Compact 16 HST 4WD będzie niezwykle użyteczny także jesienią. Z jego pomocą sprzątanie liści z dużego terenu przestanie być czasochłonnym zajęciem.

Uniwersalnym sprzętem firmy Stiga można również porządkować duże parkingi. Szczotka zamiatająca z trójpozycyjną regulacją kąta pracy sprawia, że Park Compact 16 HST 4WD skutecznie usuwa z podłoża żwir, liście, resztki śniegu oraz trawę. Jego wszechstronność sprawia, że znakomicie nadaje się do sprzątania każdej nawierzchni.

Do funkcjonalnej maszyny firmy Stiga można doczepić jeszcze między innymi piaskarkę, przyczepkę, rozsiewacz nawozów oraz zbieracz do trawy.

Cicha praca

Nowo opracowany tłumik sprawia, że Stiga Park Compact 16 HST 4WD mimo dużej mocy silnika bardzo cicho pracuje. Duży komfort koszenia zapewniają także podnoszony wygodny fotel z odprowadzeniem wody oraz regulowana kierownica.

Stiga Park Compact 16 HST 4WD, cena 19 667 zł brutto.