Ekran prawie jak kinowy, czyli największe telewizory dostępne w Polsce

80 cali to ponad 200 centymetrów. W rezultacie telewizor z taką przekątną wyświetla obrazy o rozmiarach niemal rzeczywistych.

Telewizor 40-calowy uważany jest za duży, ale 80 cali i więcej? To już prawdziwe giganty, dodatkowo wyposażone we wszystko chyba co możliwe. Przyjrzyjmy się możliwościom dwóch modeli: Sharp Aquos Quattron 3D LC-80LE857E i LG UD 3D.

Sharp Aquos Quattron 3D LC-80LE857E, 80 cali, LCD z podświetleniem LED

* Szybki panel LCD X-gen z technologią Aquos Quattron o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 x 4) zapewniający o 33 proc. wyższą rozdzielczość obrazu niż standardowe panele Full HD.

* Tuner HD (DVB-T/ T2/ C/ S/ S2) MPEG-2/ MPEG-4 H.264.

* Telewizor 3D LCD z krawędziowym podświetleniem LED.

* Technologia aktywnego podświetlenia Active Motion 800 z filtrem poprawiającym jakość odtwarzania materiałów filmowych.

* Doskonała jakość obrazu uzyskana dzięki panelowi z technologią Aquos Quattron 3D, systemowi Sub Pixel Control 2 i przetwarzaniu obrazu Clear Picture Processing.

* Portal AQUOS NET+ z aplikacjami, dostępem do internetu, serwisami "wideo na żądanie" (VOD) i dostępem do serwisu YouTube Leanback.

* Odtwarzacz multimediów udostępnianych przez sieć DLNA lub z pamięci USB oraz funkcje USB Timeshift+ oraz PVR zapewniające łatwe programowanie i dostęp do zarejestrowanych nagrań.

* Cena około 35 000 zł.

LG UD 3D, 84 cale, Ultra Definition z technologią 3D

* Technologia LG Triple XD Engine, dzięki której telewizor wyświetla obraz o rozdzielczości 8 mln pikseli (3840 x 2160), czyli cztery razy większej w porównaniu z obecnie używanymi panelami telewizyjnymi Full HD.

* Funkcja Resolution Upscaler Plus umożliwia wierne odtwarzanie obrazów ze źródeł zewnętrznych, takich jak dyski twarde i urządzenia mobilne, bez pogorszenia jakości obrazu przy oglądaniu mulimediów na tak dużym ekranie.

* Funkcje Smart TV oferujące około 1400 aplikacji, m.in. usługa LG 3D World, która umożliwia dostęp do bogatej bazy filmów i gier w 3D.

* Funkcja Smart Share Plus pozwala korzystać z treści zapisanych na urządzeniach zewnętrznych, takich jak laptopy, telefony komórkowe, tablety i pamięci flash.

* Wbudowany moduł konwersji materiałów 2D na 3D.

* Funkcja Dual Play, która dzięki specjalnym okularom umożliwia dwóm graczom siedzącym obok siebie widzenie zupełnie różnych obrazów. Ekran nie jest dzielony pionowo lub poziomo na pół, lecz każdy z graczy ma do dyspozycji pełne 84 cale. Umożliwia to oglądanie dwóch różnych programów jednocześnie.

* System dźwiękowy 2.2 (składający się z dwóch głośników 10W i dwóch wooferów 15W).

* Cena 80 000 zł.

Więcej o: