Poziomica laserowa Bosch PLL 1 P, która mieści się w kieszeni

Do wszelkich domowych prac wymagających precyzyjnego wyznaczenia punktów i linii warto użyć poziomicy laserowej. Poziomica PLL 1 P firmy Bosch nie tylko zapewnia laserową precyzję, ale jest także niewielka i bardzo łatwa w obsłudze.

Niezależnie czy prowadzimy prace remontowe, montażowe lub dekoracyjne, niewielka poziomica laserowa Bosch PLL 1 P przyda się w każdym domu. Te wszystkie zadania można wykonać precyzyjną poziomicą, która jest niewiele grubsza od długopisu i mieści się w kieszeni.

Precyzyjne wskazania na krótkich dystansach

W odróżnieniu od modelu poprzedniego, nowa poziomica Bosch PLL 1 P wyposażona jest w dwa moduły laserowe: punktowy i liniowy. Laser punktowy ma zasięg 20 metrów i służy do punktowego przenoszenia wysokości. To idealne narzędzie np. do wyznaczania miejsc pod montaż gniazdek elektrycznych. Do takich zastosowań najlepiej użyć poziomicy zamontowanej na statywie, co zapewni precyzyjną pracę.

Z kolei laser liniowy wyświetla linię o długości 5 metrów i przeznaczony jest do wyznaczania linii prostej na ścianie. Poziomicę można zamocować bezpośrednio na ścianie korzystając ze specjalnego uchwytu ściennego, który pozwala na przymocowanie poziomicy i wyświetlenie linii pod dowolnym kątem. Wyznaczenie idealnie poziomej linii przyda się przy montowaniu szafek lub półek. Gdy chcemy zawiesić obrazy na ścianie np. nad schodami warto skorzystać z możliwości wyświetlenia linii prostej pod dowolnym kątem. Przymocowanie niewielkiego uchwytu do ściany nie wymaga wiercenia i jest możliwe za pomocą wbudowanego magnesu (na powierzchniach metalowych), a także pinezek lub taśmy samoprzylepnej wielokrotnego użytku (np. na drewnianej lub murowanej ścianie). Uchwyt wyposażono w pokrętło regulacyjne, które zapewnia precyzyjne ustawienie kąta.

Wyjątkowo prosta obsługa

Narzędzia przeznaczone do zastosowań domowych powinny być funkcjonalne i jak najprostsze w obsłudze. Dlatego nowa poziomica laserowa wyposażona jest w jeden przycisk włączający urządzenie wraz z wyborem trybu pracy "punkt/linia".

Dodatkowo, PLL 1 P firmy Bosch może pełnić rolę tradycyjnej poziomicy dzięki dwóm libelkom do pozycjonowania w pionie i w poziomie. Ta funkcja przyda się m.in. przy montażu dużego sprzętu gospodarstwa domowego, np. lodówek i pralek.

Bosch PLL 1 P zastępuje poprzedni model poziomicy laserowej Bosch przeznaczonej do użytku domowego: PLL 5.

Dane techniczne Bosch PLL 1 P

Typ lasera - 635 nm/1 mW (linia); 650 nm/1 mW (punkt)

Klasa lasera: 2

Ręczne poziomowanie: tak

Liczba linii lasera: 1

Zakres pracy linii: 5 m

Dokładność: +/- 0,5 mm/m

Liczba punktów lasera: 1

Zakres pracy punktów: 20 m

Połączenie z uchwytem ściennym: magnetyczne

Połączenie ze statywem: gwint 1/4", pokrętło

Baterie: 2 x 1,5 V AAA

Ciężar: 0,19 kg

W wyposażeniu standardowym znajduje się uchwyt ścienny i baterie.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 220,00 zł

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: