Okna dobrze zaprojektowane

Kiedy za projekt odpowiedzialni są skandynawscy dizajnerzy, wiadomo że będzie nowocześnie, ergonomicznie i funkcjonalnie. Tak też jest w przypadku okien Nowej Generacji VELUX, które zyskały nową, lżejszą linię oraz lepszy komfort obsługi. Wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, harmonijną formą i dbałością o detale, a także wyjątkowo korzystną ceną

Nowa konstrukcja i więcej sposobów otwierania

Podstawę nowej oferty VELUX stanowi siedem typów okien podzielonych według stopnia zaawansowania na trzy linie - Standard, Standard Plus i Premium. W nowych typach okien VELUX wprowadzono wiele zmian konstrukcyjnych, które nadały im nowocześniejszy i bardziej elegancki wygląd m.in. poprzez zwężenie profili okiennych i zwiększenie powierzchni szyby, a także nowe wzornictwo wszelkich dodatków. Podłużny uchwyt z aluminium wygląda bardzo efektownie we wszystkich oknach otwieranych od góry. Obecnie to rozwiązanie dostępne jest również w oknach typu GZL w linii Standard. Nowa ocynkowana lub aluminiowa klamka o ergonomicznym kształcie idealnie sprawdzi się w oknach otwieranych od dołu. Teraz obydwa sposoby otwierania są dostępne w każdej linii produktowej: Standard, Standard Plus, Premium.

Piękny i szczelny dach

Od zewnętrznej strony na poprawę estetyki olbrzymi wpływ miało nowatorskie rozwiązanie VELUX jakim jest obniżony montaż okien. Teraz można zainstalować okno o aż 4 cm niżej w połaci niż dotychczas. Dach wygląda lżej i ładniej, kiedy okna nie wystają ponad jego powierzchnię. Harmonijne połączenie okna z dachem podkreślają zaokrąglone krawędzie oblachowań, które pozwalają na swobodny odpływ wody w czasie deszczu czy roztopów. Szlachetniejszy i łagodniejszy wygląd po zewnętrznej stronie to także zasługa węższej górnej listwy oblachowania i zmniejszonej liczby wkrętów z 12 do 4, dzięki czemu rama okienna zyskała łagodną linię i jest mniej narażona na przeciekanie. Boczne okładziny montuje się teraz szybciej i łatwiej, bo zamiast śrub mocowane są za pomocą zatrzasków.

Naturalne, proste, funkcjonalne

Okna VELUX wykonane są z najwyższej jakości sosnowego drewna i dostępne są w dwóch wariantach wykończenia. Pierwsze to ponadczasowy klasyk, czyli naturalne drewno sosnowe zaimpregnowane i pokryte bezbarwnym lakierem - okna GZL, GLL, GPL. Drugie to unikalna technologia firmy VELUX polegająca na pokrywaniu rdzenia z drewna modyfikowanego termicznie grubą warstwową poliuretanu. Dlatego okna GLU i GPU są całkowicie odporne na wodę i idealnie nadają się do łazienek lub innych wilgotnych pomieszczeń na poddaszu, a ich biały kolor świetnie pasuje do ceramiki i nowoczesnych stylizacji. Dzięki zwężeniu profili okiennych powierzchnia szyby zwiększyła się nawet o 10%. Nowa konstrukcja sprawiła, że okna wydają się delikatniejsze, a do naszych wnętrz wpada więcej światła. Górny uchwyt otwierający pełni funkcję klapy wentylacyjnej, a jego intuicyjna i wygodna obsługa to zasługa doświadczonych projektantów. Mimo, że jest mniejszych rozmiarów ma tą samą wydajność, a umieszczone na nim ikony ułatwiają ustawienie okna do żądanej pozycji.

Dodatki high-tech

Wizualnie zmienione okna wymagają nowych, równie atrakcyjnych dodatków. Jednym z nich, zapewniającym komfort użytkowania jest nowy panel dotykowy, dzięki któremu możemy sterować elektrycznymi oknami z dowolnego miejsca w mieszkaniu. Wygląda jak telefon komórkowy najnowszej generacji i jest równie jak on intuicyjny w obsłudze. System oprogramowania bazuje na ikonach, więc bez czytania instrukcji obsługi będziemy wiedzieli jak go używać. Dzięki programowaniu możemy zaplanować wietrzenie domu, kiedy jesteśmy na urlopie lub zamykanie i otwieranie okien o określonej godzinie. 9 zainstalowanych programów użytkowych zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników, ale można tworzyć też własne. W czasie deszczu nie obawiajmy się, że zaleje nam mieszkanie, bo okna z systemem elektrycznym VELUX Integra? zamykają się automatycznie w przypadku pierwszych kropli. Teraz we wszystkich oknach VELUX Nowej Generacji można w dowolnym momencie zainstalować elektryczny system sterowania, co znacznie podniesie komfort użytkowania domu.

Więcej o: