Minimalizm w domu i biurze. Jakie drzwi są modne w 2022 roku?

Prostota, funkcjonalność i styl - te trzy zasady prowadzą do stworzenia idealnego, minimalistycznego, pomieszczenia. Inspiracja jest na wyciągniecie ręki. Dobre jakościowo drzwi, które wpasują się w twoje pomieszczenie, mogą odmienić twoje spojrzenie na domowy i biurowy design.

Minimalizm – co go cechuje?

Minimalizm łączy w sobie porządek i harmonię. Każdy przedmiot i element ma swoje miejsce, co sprzyja odpoczywaniu, ale i pracy. Przestrzeń wolna od nadmiaru mebli i dodatków prezentuje się elegancko i funkcjonalnie. W minimalistycznych pomieszczeniach najważniejsze są jednolite, proste barwy, aczkolwiek zwracające uwagę zdobienia. Ponadczasowymi kolorami, które dobrze odnajdą się w minimalistycznym domu będą biel i czerń, ale też jaśniejsze barwy – beże, szarości i pastele. Nie musisz się martwić, że takie pomieszczenie będzie nudne. Dzięki stonowanym kolorom można zaszaleć z dodatkami – mocne akcenty kolorystyczne, które przełamują biel i czerń nadadzą powierzchni wyjątkowego charakteru.

Drzwi do twojego pomieszczenia w minimalistycznym stylu

W tym roku najmodniejszym stylem urządzania pomieszczeń jest właśnie minimalizm. Rezygnujemy z maksymalistycznych, przeładowanych aranżacji w stylu glamour, na rzecz prostych i estetycznych przestrzeni, które możemy wypełnić dodatkami. Jeśli jesteś na etapie tworzenia takiego pomieszczenia, koniecznie zadbaj o najprostsze, ale też najbardziej przykuwające elementy twojego mieszkania czy biura. Zwróć uwagę na faktury, kolory i okucia – blatów, stołów, ale przede wszystkim drzwi. To one stanowią podstawę twojego mieszkania. Są jedną z pierwszych rzeczy, na którą zwraca się uwagę. W minimalistycznym pomieszczeniu unikaj rzucających się w oczy drzwi, które mają bogate zdobienia, przeszklenia i ramki. Najlepsze będą modele, które są ukryte w ścianie.

Rozwiązanie proponuje marka Pol-Skone. Dzięki ościeżnicy krytej Harmony stosowanej w budownictwie mieszkaniowym, twoje wnętrze zyska nową odsłonę. Konstrukcja skrzydła w tym przypadku umożliwia jego zlicowanie z powierzchnią ościeżnicy ukrytej w ścianie. Dzięki temu, że ościeżnica i zawiasy są niewidoczne i drzwi nie odznaczają się na tle pomieszczenia – są jego integralną częścią.

Modne drzwi 2022 – kolekcja Pol-Skone Harmony

Pol-Skone oferuje modne w tym sezonie drzwi, które już podbiły serca minimalistów. Są wykończone ekologicznymi farbami akrylowymi w kolorze białym RAL 9003 i czarnym RAL 9005. Te dwa ponadczasowe kolory idealnie wpisują się w estetykę 2022 roku. Półmatowe kolorowy wzbogacą twoje nowoczesne i eklektyczne wnętrze. Warto dodać, że kolekcja Harmony wzbogacona jest o wykończenie w naturalnych fornirach drewnianych. Ciepło pomieszczeń w stylu „comfy" można tutaj połączyć z loftowymi aranżacjami w nowojorskim stylu. Jednak najciekawszą i najbardziej interesującą opcją dla minimalisty będzie ostatnia cecha kolekcji drzwi Harmony. Ostatni wariant dostępny przy wykończeniu mieszkania to dopasowanie koloru skrzydła drzwi z kolorem ściany. Istnieje możliwość, aby zamówić skrzydło w podkładzie oraz ościeżnicę surową do samodzielnego pomalowania. Drzwi wtopią się pomieszczenie, dzięki czemu jeszcze lepiej podkreślą jego indywidualny charakter.

Jaki drzwi wybrać w sezonie 2022?Jaki drzwi wybrać w sezonie 2022? Materiał promocyjny

Wybierz okucia do drzwi, które podkreślą charakter twojego pomieszczenia

Jeśli boisz się, że twoje pomieszczenie będzie bez wyrazu, pamiętaj, że nawet minimalistyczne drzwi ukryte w ścianie, mogą mieć modne okucia i klamki, które wpłyną na jego wygląd. Asortyment jest naprawdę szeroki, a ilość produktów zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Klamki są widoczne przez cały czas, więc powinny być wybrane starannie z uwzględnieniem reszty pomieszczenia i jego kolorystyki. Jednymi z najpopularniejszych kolorów są złoto, srebro, ale też mosiądz i kolor niklu. Nie martw się o kształt rękojeści i mniejsze szczegóły np. zawiasy. Różne kształty, kolory i pomysły producentów sprawią, że twoje wyobrażenie o drzwiach ulegnie zmianie. Wachlarz możliwości i rozwiązań jest ogromny. Od tej pory nie będziesz tak samo patrzeć na wybór drzwi do swojego pomieszczenia. Będą nie tylko piękne i nawiążą do najnowszych wnętrzarskich trendów, ale też sprawią, że ich codzienne użytkowanie będzie przyjemne i wygodne.

Świetna jakość i wygląd, o którym marzysz

Wygląd to nie wszystko. Wybierając drzwi, musisz też pamiętać o ich użyteczności. Pol-Skane zapewni ci najwyższej jakości komfort. Każdy z nas ceni sobie spokój domowego zacisza. Bardzo ważna jest w tym przypadku izolacja akustyczna. Drzwi Pol-Skane mają specjalną opadającą uszczelkę, która przy zamykaniu skrzydła opada i dociskana jest do podłoża. Uszczelnia skutecznie przestrzeń między drzwiami a podłogą. Taka konstrukcja skrzydła pozwoliła osiągnąć parametr izolacyjności akustycznej na poziomie Rw=27 dB.

Ościeżnice z kolekcji HARMONY nie wymagają skomplikowanego montażu. Są uniwersalne zarówno do ścianki gips-karton jak i murowanej. Ich montaż przejdzie szybko i przyjemnie.

Stwórz modną przestrzeń

2022 rok to czas, kiedy pozwalamy sobie na nietuzinkowe wybory i odważne kroki. Jeśli do tej pory miałeś na uwadze tylko klasyczne drzwi, zwróć uwagę na kolekcje Harmony. To krok ku poprawieniu standardów twojego mieszkania. Wygląd idzie tutaj w parze z jakością. Wnętrze stworzone z harmonią i uwzględnieniem najnowszych trendów to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć nowy rok z dobrą energią.

Więcej o: