Kierunek: szkoła

Przygotuj się na powitanie szkoły i zadbaj o wyprawkę dla swojego dziecka. Nie zapomnij o niezbędnych przyborach i pomyśl o bezpiecznych dojazdach na lekcje. Malucha możesz dowieźć samochodem lub zapewnić mu własny środek lokomocji. Doskonałą alternatywą na codzienne wyprawy jest hulajnoga elektryczna, która sprawdzi się podczas podróży nie tylko do szkoły, lecz również na uczelnię, do pracy lub dodatkowe zajęcia. Sprawdź, jakie pojazdy warto wybrać.

Hulajnogi elektryczne coraz bardziej wpisują się w miejski krajobraz, dzięki czemu stały się modnym i popularnym środkiem transportu. Doceniają je zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a nawet dzieci, dla których przemieszczanie się na jednośladzie to prawdziwa frajda. Od kiedy hulajnogi zostały wyposażone w silnik elektryczny jazda po mieście zyskała zupełnie nową jakość. Mieszkańcy dużych metropolii, jak i mniejszych miejscowości chętnie przesiadają się na jednoślady, widząc korzyści, jakie płyną z ich użytkowania. Wiąże się to nie tylko z ekologią i oszczędnością czasu, lecz również z wygodą i przyjemnością, jaką daje jazda na hulajnodze elektrycznej.

Wybór dwukołowego pojazdu nie powinien być przypadkowy. Przede wszystkim należy go dopasować do wieku użytkowników, którzy różnią się pod względem wzrostu, wagi oraz potrzeb. Dlatego warto dobrać model, który w jak największym stopniu sprosta wymaganiom każdej grupy wiekowej. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę i jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z hulajnogi elektrycznej. Dzięki odpowiedniej selekcji wybierzesz pojazd, który spełni Twoje oczekiwania i wprowadzi Cię w świat mikro elektromobilności. 

Hulajnogi dla dzieci w wieku 3-7 lat

Pojazdy elektryczne dla najmłodszych dzieci powinny być nie tylko bezpieczne, lecz także łatwe w obsłudze. Własny środek transportu da maluchowi poczucie niezależności, pomimo że będzie podróżował pod nadzorem rodziców. Modelem, który idealnie sprawdzi się w tej roli jest hulajnoga elektryczna Motus KID, która wyposażona jest w tryb pieszy, dzięki czemu może poruszać się z niską prędkością. To pozwala na kontrolę małego użytkownika, który nie będzie mógł oddalić się zbyt daleko. Jazda na jednośladzie daje dziecku również dużo radości, co sprawia, że chętniej będzie udawało się do przedszkola lub szkoły. Rodzice zyskają dodatkową korzyść, wyciągając malucha z domu i zachęcając do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zamiast przed komputerem lub telewizorem.

Hulajnoga elektryczna dla kilkulatków to świetna alternatywa dla aktywnych dzieci, które są pełne nieposkromionej energii. Wyróżniają się zwrotnością i komfortem użytkowania. Prosta obsługa sprawia, że nawet tak małe dzieci mogą bez problemu na nich jeździć i samodzielnie składać. Przemieszczanie się na jednośladach elektrycznych to oszczędność czasu nie tylko dla maluchów, lecz także dla rodziców, którzy nie muszą stać w korkach, odwożąc dziecko samochodem. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że hulajnoga wszędzie się zmieści, np. pod klasową ławką lub w szkolnej szatni. Dodatkową zaletą pojazdu jest fakt, że kilkulatek może go wykorzystać nie tylko na dojazdy do przedszkola lub szkoły, lecz także na rodzinne wyprawy, np. do parku, na plac zabaw lub piknik na łące.

Hulajnogi dla dzieci w wieku  6-12 lat

Starsze dzieci równie chętnie korzystają z hulajnóg elektrycznych. Jednak pojazdy dla grupy wiekowej 6-12 lat będą cechowały się nieco innymi parametrami. To pojazdy o większej mocy silnika i solidnej konstrukcji, jak na przykład w modelu Siver City. Niewątpliwym atutem tego jednośladu jest jego niska waga (13,1 kg), co w połączeniu z możliwościami napędu zapewnia dynamiczną i bezpieczną jazdę. Bez problemu można ją przenieść i szybko złożyć – poradzi sobie z tym nawet starszak. Korzystanie z hulajnogi elektrycznej jako codziennego środka transportu do szkoły pomaga zaoszczędzić nie tylko na czasie, lecz również na domowych finansach. Rodzice nie wydają pieniędzy na paliwo, ani na bilety komunikacji miejskiej.

Siver_City

Hulajnogi dla starszaków nie wymagają częstego podłączania do prądu – zasięg w modelach typu Siver City wynosi 18-20 km na jednym ładowaniu baterii. To pewność, że dziecko szybko i bezpiecznie dotrze do szkoły, bez tracenia czasu na stanie w korkach. Pojazdy z tego segmentu wyposażone są w wysokiej jakości oświetlenie, co sprawia, że młody użytkownik jest doskonale widoczny na trasie. Użytkowanie hulajnóg elektrycznych przez starsze dzieci wspiera również ich rozwój fizyczny. Podróżowanie w wyprostowanej pozycji zapewnia prawidłowe ułożenie ciała, a dzieci aktywnie spędzają czas. Dodatkową korzyścią wynikającą z nieemitowania spalin, jest wsparcie dla środowiska naturalnego. To sprawia, że maluchy już od najmłodszych lat uczą się proekologicznych postaw. We wspomnianym modelu Siver City istnieje możliwość spersonalizowania pojazdu, co oznacza, że dzieci mogą same wybrać kolory poszczególnych elementów oraz motyw graficzny na podeście.

Hulajnogi dla dzieci w wieku 12+ lat

Nastolatkowie mają zupełnie inne potrzeby niż uczniowie młodszych klas. Modele dla tego przedziału wiekowego z powodzeniem mogą być używane także przez osoby dorosłe, które poszukują pojazdów do przemieszczania się po mieście, np. do pracy lub na zakupy. Miejskie jednoślady wyróżniają się lekką konstrukcją, dzięki czemu użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Uczniowie i studenci mogą być spokojni, że wszędzie dojadą na czas, nawet tam, gdzie nie dotrze żaden samochód. Młodzi użytkownicy docenią hulajnogi ze względu na szybki dojazd do szkoły lub uczelnię, a także na aktywności własne (np. na siłownię lub spotkanie w gronie przyjaciół).

Pojazdy z tego segmentu są lekkie i poręczne, na co w szczególności zwrócą uwagę młode dziewczęta i studentki, dla których mniejsze modele są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. W miejskiej dżungli doskonale poradzą sobie takie hulajnogi jak Motus Scooty 10 oraz Motus Scooty 10 Lite, które wyróżniają się większym zasięgiem (nawet 60 km) i zwinną konstrukcją. Dzięki temu omijanie przeszkód nie stanowi żadnego problemu. W tych pojazdach zamontowano dodatkowe odblaski i kierunkowskazy, co zapewnia większe bezpieczeństwo i widoczność podczas podróży. To daje użytkownikom możliwość sygnalizowania zamiaru skręcenia lub ominięcia przeszkody lub innego uczestnika ruchu.

Motus Scotty 10

Hulajnogi dla osób w wieku 17+ lat

Osoby powyżej 17. roku życia będą mieć bardziej sprecyzowane wymagania. Często są to użytkownicy, którzy jeździli już na hulajnogach elektrycznych i doskonale wiedzą, że dla nich liczyć się będzie głównie komfort jazdy i większa moc. Dlatego najodpowiedniejszymi pojazdami będą modele o nieco wyższych parametrach, które pozwolą na swobodne przemieszczanie się nie tylko między domem a szkołą lub uczelnią, lecz również dużo dalej, np. na wyprawy po bezdrożach, spotkania z przyjaciółmi lub randkę. W kwocie do 3000 zł można kupić takie modele jak: Ruptor R1, Kaabo Skywalker czy Motus PRO 8,5 Lite. Korzystanie z hulajnóg elektrycznych z tego segmentu zapewnia emocje na dużo wyższym poziomie, a przy okazji wspiera zainteresowania młodych użytkowników, którzy poprzez aktywny wypoczynek łączą przyjemne z pożytecznym.

Motus PRO 8,5 Lite

Hulajnogi dla heavy userów

Heavy userzy to osoby, które wiedzą, czego chcą od swojej hulajnogi. Na pierwszym miejscu stawiają sportowe wrażenia i solidną dawkę adrenaliny. Zaawansowane modele charakteryzują się dużo większą mocą silnika, co przekłada się na lepszą dynamikę jazdy, przy czym maszyny są jednocześnie bardzo bezpieczne. Ich wyróżnikiem jest także znakomita amortyzacja, dzięki czemu świetnie poradzą sobie nawet w warunkach terenowych. W cenie do 4000 zł warto postawić na takie hulajnogi jak: Ruptor R3, Motus PRO 10 oraz Dualtron Mini. To idealne pojazdy dla osób, które chcą dojeżdżać nie tylko do szkoły, na uczelnię lub do pracy, lecz również pasjonują się mikro podróżami poza miastem. Wtedy jazda na jednośladzie elektrycznym to coś więcej niż przemieszczanie się z miejsca na miejsce – to także synonim pasji i wolności. Dodatkową zaletą tych maszyn jest designerski wygląd, dzięki któremu użytkownicy mogą pokazać swój charakter.

Motus PRO 10

RUPTOR_R3

Osobom, które chcą jeszcze więcej czadu, polecamy najbardziej zaawansowane modele, których ceny zaczynają się od 4000 zł. Warto zwrócić uwagę na takie hulajnogi jak: Kaabo Mantis ECO, Motus PRO10 Sport oraz Dualtron Raptort II. . Te jednoślady wyposażone są w dwa silniki, co wpływa na doskonałe przyspieszenie, a jazda zapewnia jeszcze większe emocje. Użytkownik ma pewność, że wszędzie zdąży na czas i bezpiecznie dotrze do celu. Dużym atutem mocnych hulajnóg jest bardzo pojemna bateria, która zapewnia dalekie trasy oraz żywotność maszyny. W wielu modelach jest także zamontowany klakson, dzięki któremu już z odległości można sygnalizować swoją obecność na drodze. O widoczność i bezpieczeństwo dba dodatkowo wysokiej jakości oświetlenie LED, co docenią w szczególności osoby, które często wracają po zmroku lub są wielbicielami nocnych wypraw.

Reklama Firmy Barel Poland