Przytulny dom o nowoczesnym układzie

Nie zawsze udaje się płynnie połączyć przytulność z nowoczesnością. Jednak w aranżacji tego domu jest i jedno i drugie. W nowoczesnej bryle zamknięto przytulne wnętrza.

Układ wnętrz tego domu jest dość nietypowy. Nowoczesne założenie obejmuje obszerną strefę dzienną, z wysoko zawieszonym stropem. Duża, otwarta przestrzeń dawała wrażenie pustki. Należało ją wypełnić, tak żeby stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Zadania podjęła się pracowania "Wnętrza", Alicja Galewska i Monika Rabiej (wnetrzagalewska.pl). Udało jej się wykreować przyjazną przestrzeń, w której każdy może poczuć się swobodnie.

W części dziennej wydzielono strefę wypoczynkową i jadalną. Ważnym elementem wystroju jest antresola, która prowadzi do pomieszczeń na piętrze. Pod nią znalazły się regały i kącik telewizyjny. Do konstrukcji antresoli wykorzystano drewno i szkło, które tworzą zarazem nowoczesne, jak i naturalne połączenie. W salonie znalazło się także miejsce na stylowy kominek.

Bardzo ciekawie została rozwiązana kuchnia. Zwarta zabudowa ma odcień jasnego drewna. Na jednej ze ścian zrezygnowano z górnych szafek, co dodaje aranżacji lekkości. Ścianę nad blatem wyłożono cegłą, a w górnej części pokryto betonem. Stylowy miks materiałów daje nowoczesny efekt. W kuchni nie ma okna. Dlatego zadbano o odpowiednie oświetlenie, które jednocześnie podkręca wystrój pomieszczenia. Ciekawym elementem aranżacji są półki we wnęce w ścianie, ma której odsłonięto czerwoną cegłę.

Warta odnotowania jest także sypialnia na piętrze zaaranżowana pod skosami. Na szczytowej ścianie umieszczono szafę z przesuwanymi drzwiami. Pokrywa je fototapeta z widokiem na jezioro, która daje wrażenie głębi. Do tego drewniane elementy wystroju i naturalna kolorystyka, sprawiają, że jest tu bardzo przytulnie i przyjaźnie.

Źródło: wnetrzagalewska.pl

W jakim stylu młodzi Polacy urządzają swoje wnętrza?

Więcej o:
Copyright © Agora SA