Małe M przyjazne małemu dziecku

Kiedy w domu pojawia się dziecko zaczynamy inaczej spoglądać na przestrzeń, w której przyszło nam żyć. Przedstawiamy rozwiązania, które pozwolą stworzyć dom przyjazny małemu dziecku.

Przyjście na świat dziecka to okres bardzo szczególny. Zmienia się tryb życia domowników, a dotychczasowe wyposażenie mieszkania okazuje się niewystarczające. Pojawia się potrzeba stworzenia azylu małemu mieszkańcowi, co często okazuje się nie lada wyzwaniem, kiedy mieszkanie jest niewielkie. Przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą okazać się inspiracją i rozwiązaniem problemów z przestrzenią.

W niewielkich mieszkaniach, gdzie trudno jest zorganizować pokój dziecięcy, przydatny może okazać się ścienny przewijak dla niemowląt. Wykonany z drewna, jest estetyczny i bardzo funkcjonalny. Powieszony na ścianie, nie zajmuje zbyt dużo miejsca a dzięki półeczkom można w nim przechowywać najbardziej potrzebne kosmetyki niemowlęce. Jego twórcą jest szwedzki projektant - Bo Ekström.

Fot. bybodesign.se

Porządek w niewielkim pomieszczeniu pomoże zachować parawan projektu Enzo Mari. Wykonany z kawałków falistej tektury, będzie wyzwalał w większych już dzieciach kreatywne pomysły. Każdy fragment parawanu to inne miejsce, inne wzory i kształty. Dzięki temu elementowi aranżacji można wydzielić w pokoju strefę dla małego dziecka, tworzącą jego małe królestwo.

Problemem małych mieszkań jest często niewielkich rozmiarów łazienka. Małe dzieci najczęściej kąpane są z maleńkich wanienkach. Kiedy są większe, pojawia się dylemat, jak dostosować prysznic do nowego, małego użytkownika. Nie trzeba robić remontu, można zastosować alternatywne rozwiązanie, jakim jest Bibabath. To praktyczne rozwiązanie spowoduje, że nie tylko rodzice będą zadowoleni lecz również dzieci będą miały okazję do zabaw w wodzie. Bibabath to wanna pod prysznicem, jest łatwy do zainstalowania w każdym rodzaju prysznica. Co więcej można zabrać go na wakacje i na przykład urządzać dzieciom zabawy w ogrodzie.

Fot. bibabath.com

Skoro jest mowa o kąpieli, to należy wspomnieć o produkcie, który ułatwi życie rodzicom. Żabka (dostępna jest też Biedronka) pozwoli bardzo szybko pozbierać zabawki pływające w wannie. Można też szybko wypłukać zabawki, dzięki otworom woda szybko wypłynie. Całość umieszcza się na ścianie za pomocą silnych taśm klejących lub wkrętów. Jest też miejsce na kosmetyki dla dziecka.

Fot. booninc.com

Dzieci rosną, z miesiąca na miesiąc są coraz większe, aż przychodzi moment, kiedy siadają z rodzicami do stołu. Krzesło z serii Trip Trap to krzesło, które rośnie razem z dzieckiem. W pełni regulowane siedzenie i podnóżek zapewniają zachowanie prawidłowej postawy przy siedzeniu, są całkowicie bezpieczne. Mogą z niego korzystać dzieci od 6 miesiąca życia.

Odpowiedni dobór akcesoriów wyposażenia nie tylko ułatwi opiekę nad dzieckiem, ale pozwoli cieszyć się tymi najpiękniejszymi chwilami w domu.

babeczkaa

Zobacz również:

Zakupy przez internet - pokój dziecięcy

Meble dziecięce w stylu marynistycznym

BASIC dla dzieci

Więcej o: