Ozdoby choinkowe wykonane własnoręcznie

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, wspaniałej atmosfery i możliwości przebywania z najbliższymi. Sporo radości czerpiemy zarówno ze wspólnego ubierania drzewka, jak i samodzielnego wykonywania niektórych ozdób świątecznych. Poniżej kilka przykładów nietypowych, bardzo oryginalnych ozdób choinkowych, które przy odrobinie chęci i cierpliwości można wykonać samodzielnie albo w towarzystwie najbliższych.

W tym sezonie można zaobserwować proekologiczne nastawienie do dekoracji mieszkań, pojawia się trend do wyszukiwania elementów dekoracji bliskich naturze np. kawałków drewna o naturalnej krzywiźnie, wybierania kolorów w odcieniach ciemnej zieleni czy kolorach ziemi. Ciekawym przykładem ozdób choinkowych, w których właśnie wykorzystano takie naturalne detale, są przedstawione w serwisie etsy.com malutkie buteleczki, do wnętrza których włożono trochę mchu, gałązki drzew iglastych i kilka kropli olejku świerkowego. Dzięki zastosowaniu ażurowego zamknięcia olejek delikatnie wydostaje się na zewnątrz słoiczka. Można je powiesić na drzewku, ustawić na kominku i poczuć zapach lasu. Idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy z różnych względów nie możemy pozwolić sobie na prawdziwe drzewko.

Fot. seltzerstudios.com

Kolejną propozycją, która może zainspirować do poszukiwania własnych pomysłów na samodzielne wykonanie ozdób choinkowych, mogą być produkty oferowane w sklepie internetowym Seltzer Studios z Chicago. Na stronie sklepu, którego domeną są właśnie elementy aranżacji domu, dekoracje i prezenty, można znaleźć kilka ciekawych pomysłów. Jednym z nich są kolorowe kulki do powieszenia na choince, które wykonano z kartek kolorowych czasopism. Innym ciekawym rozwiązaniem są szklane bombki, w których wnętrzu umieszczono np. dekoracyjne piórka pawie i przepiórcze. Dzięki temu, że piórka można przepchnąć przez niewielki otwór w szklanej bombce, odzyskują wewnątrz naturalny, piękny i niepowtarzalny wygląd.

Fot. decoupage.art.pl

Jeśli tylko uda się wygospodarować kilka godzin w przedświątecznej gonitwie, warto poświęcić parę chwil na samodzielne wykonanie ozdób choinkowych. Takie zajęcie da nam  nie tylko wiele radości, ale także pozwoli przekazać najmłodszym najpiękniejsze tradycje świąteczne. W wielu miastach można dziś znaleźć niewielkie sklepiki z akcesoriami dekoracyjnymi, w których kupimy transparentne bombki (szklane albo te bardziej bezpieczne, wykonane z pleksi), piórka czy kolorowe gwiazdki. Wszystko to można też kupić w polskich sklepach internetowych. Po gałązki czy mech możemy wybrać się do pobliskiego lasu i przy okazji odetchnąć świeżym powietrzem, zrelaksować się w trakcie spaceru.

Proponowane ozdoby mogą być powieszone na choince albo bardziej wyeksponowane na specjalnym stojaku czy ustawionych w wazonie gałązkach.

babeczkaa

Zobacz także:

Alternatywne choinki świąteczne

Hafty Polskie na choince

Dekoracja wigilijnego stołu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.