Grzejnik jak ławka

Grzejniki Aeon są jak dzieła sztuki.

Coraz częściej grzejniki nie przypominają swoim wyglądem tradycyjnych, prostych i często zlokalizowanych pod oknem urządzeń do grzania. Stylowe, bardzo rzeźbiarskie lub nowoczesne formy, jakie przybierają nowoczesne projekty grzejników, mogą pojawiać się w każdym pomieszczeniu i stanowić jego ozdobę.

Firma Aeon powstała w 2003 roku jako oddział brytyjskiej Grupy Pitacs specjalizującej się w dystrybucji grzejników, instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz produktów elektrycznych. Aeon posiada swój zakład produkcyjny w Stambule w Turcji a w ofercie grzejniki wykonane i wykończone ręcznie z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jako materiał wykorzystywany do produkcji grzejników ma wiele zalet. Poza tym, że pięknie i nowocześnie wygląda, cechuje ją brak ryzyka korozji, powierzchnia grzejnika nie łuszczy się, nie powstają pęcherzyki czy odpryski.

Fot. aeon.com.tr

Jednym z wielu oferowanych przez Aeon projektów grzejników jest Grandeur, który wygląda jak ławka. Rozwiązanie jest na tyle interesujące, że może znaleźć zastosowanie w salonie , przedpokoju albo łazience. Nie ma przecież nic lepszego po przyjściu do domu zimą niż szybkie ogrzanie się. Już po wejściu, zdejmując obuwie można usiąść na ciepłej ławce-grzejniku. Podobnie umieszczając taki grzejnik w łazience, można usiąść na nim po kąpieli albo po prostu odrzucić na niego mokry ręcznik. W innych pomieszczeniach będzie wyglądał równie interesująco - niczym dzieło sztuki może ozdabiać pokój dzienny albo hol. Grandeur wykonany jest ze stalowych profili o prostokątnym przekroju i szczotkowanej powierzchni.

Fot. aeon.com.tr

W ofercie Aeon możemy również znaleźć grzejniki, które swoją formą przypominają designerskie rzeźby. Jednym z nich jest grzejnik Bamboo, którego poszczególne elementy wyglądają jak tyczki bambusowe, może występować w dwóch wersjach ("tyczki" ustawione są równolegle względem siebie albo "tyczki" są rozsypane). Kolejnym ciekawym projektem jest model Honeycomb, którego wygląd przypomina plaster miodu. Może być ozdobą ściany w kuchni.

Projektanci oraz nowoczesne technologie produkcji pozwalają z grzejnika uczynić ozdobę mieszkania. Wszystko zależy od wielkości i rodzaju pomieszczenia, chęci zastosowania nietypowych rozwiązań i możliwości finansowych.

babeczkaa

Zobacz także:

Koza zamiast kominka

Grzejnik zabudowany

Narożne grzejniki

Więcej o: