Pielęgnacja trawnika [PORADY]

Urszula Markiewicz
01.08.2016 13:00
Pielęgnacja trawnika to jedna z najważniejszych czynności wykonywanych w ogrodzie. Dzięki temu, nasze podwórko będzie zadbane i przyciągnie wzrok każdego przechodnia i znajomego. Każdy z nas marzy o murawie przypominającej zielony dywan. Tylko od nas zależy czy nasz trawnik będzie miejscem zabaw lub ozdobą ogrodu.

Zakładanie trawnika - porady

Trawnik to miejsce, które może być tłem dla rosnących roślin, lub jest murawą na której spędzamy rodzinnie czas: urządzając pikniki, zapraszając znajomych, czy robiąc wielkie grillowanie. W zależności od potrzeb wybieramy najlepsze sposoby pielęgnowania trawnika. Zadbany trawnik doda naszemu ogrodowi elegancji. Jeśli mamy murawę rekreacyjną ważne by mieszanka traw przeznaczona na jej sadzenie była mocna, odporna nad deptanie i zdzieranie.

Trawnik - najciekawsze projektyTrawnik - najciekawsze projekty Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu, okazje.info Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu, okazje.info

Nawożenie i podlewanie trawnika

O wyglądzie naszego trawnika decyduje to w jaki sposób jest nawadniany i nawożony. Murawa nie może być przesuszona, nawet bardzo suche korzenie, po ulewnym deszczu szybko się zielenią. By nasz trawnik wyglądał zawsze świeżo, pamiętajmy o jego częstym podlewaniu. Młode trawniki, po założeniu podlewajmy od dwóch do trzech razy dziennie. Później możemy nawadniać je do dwóch razy w tygodniu.

Jak pielęgnować trawnik?Jak pielęgnować trawnik? Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu, okazje.info Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu, okazje.info

Trawniki - przydatne wyposażenie

Aby nasz trawnik był zadbany, warto zainwestować w praktycznie wyposażenie do jego pielęgnacji. Podstawowymi rzeczami służącymi do zachowania świeżości murawy jest wąż i zraszacz. Dzięki tym prostym przedmiotom nasz trawnik będzie wyglądał pięknie i stylowo. Automatyczny system nawadniania jest bardzo funkcjonalny. Dzięki niemu, nie musimy się martwić o świeżość naszego trawnika przebywając poza domem!

Trawnik - jak go pielęgnować?Trawnik - jak go pielęgnować? Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu, okazje.info Fot. Shutterstock, sklepdlaogrodu, okazje.info

Piękny i zadbany trawnik to marzenie każdego z nas. Aby murawa zazieleniła się podczas letniego sezonu, warto o nią dbać. Już dziś odświeżmy nasz ogród, dzięki estetycznemu trawnikowi! Poniżej prezentujemy listę 15 najciekawszych dodatków, dzięki którym pielęgnacja trawnika będzie tylko przyjemnością!

Zobacz wideo
Więcej o: