Aranżacje ze stolikiem kawowym

Karolina Mucha
05.01.2017 10:30
Popołudnie z filiżanką kawy lub wieczór z gorącą herbatą i ciekawą książką jest zdecydowanie idealnym przepisem na relaks! Aby stworzyć miejsce sprzyjające odpoczynkowi niezbędne będą wygodne meble? Jakie meble wybrać i jak stworzyć efektowny kącik kawowy? Doradzamy!

Nie jest trudno stworzyć aranżację ze stolikiem kawowym! Ten mebel powinien znaleźć się w każdym salonie, z pewnością ułatwi funkcjonowanie każdej rodziny i stworzy kącik do spędzenia czasu z ukochaną osobą, przyjaciółmi czy do spokojnej, rodzinnej rozmowy.

Jaki stolik kawowy wybrać?

Stolik kawowyStolik kawowy Fot. Homebook Fot. Homebook

Przy wyborze stolika kawowego istotna jest jego wielkość, ponieważ bardzo ważne jest by dostosować go do rozmiaru wnętrza oraz pozostałych mebli tak, by wszystko pięknie ze sobą harmonizowało. Odpowiedni stolik kawowy powinien być krótszy niż kanapa.

Sklepy oferują różne stoliki kawowe. Najczęściej wybierane są jednak stoliki kwadratowe lub prostokątne, które wykonane są z drewna oraz posiadają szklany blat. Nowoczesnym rozwiązaniem są okrągłe stoliki metalowe. Miłośnicy designu i odważnych aranżacji zdecydowanie mogą wybrać stolik o nietypowym kształcie lub odważnym kolorze. Mimo wszystko należy kierować się umiarem i zadbać o to, by wszystkie elementy do siebie pasowały.

Wygodne fotele i kanapa

Wygodne fotele i kanapaWygodne fotele i kanapa Fot. Homebook Fot. Homebook

Modna kanapa to hit każdego salonu. Jest również nieodłącznym towarzyszem stolika kawowego. Nie ustawiajmy kanapy pod ścianą! Dużo lepiej i o wiele bardziej nowocześnie będzie się prezentowała na środku salonu. Nowoczesne kanapy wykonane są na tyle dobrze, że wyglądają ładnie z każdej strony, niezależnie od tego jak będą ustawione. Najczęściej wybierane są klasycznych salonów są sofy skórzane, które są niezwykle eleganckie. We wnętrzach minimalistycznych najlepiej sprawdzą się kanapy ze skóry ekologicznej lub miłego miękkiego materiału.

W każdym salonie doskonale sprawdzi się również fotek, który będzie idealnym dopełnieniem aranżacji tego pomieszczenia. Fotele mogą być dopasowane pod względem koloru lub stylu do mebli znajdujących się w salonie lub wręcz przeciwnie - mogą się diametralnie odróżniać. Wszystko jest kwestią gustu.

W otoczeniu wygodnej kanapy, miękkich foteli i pięknego stolika kawowego z całą pewnością gorący napój w każdym towarzystwie będzie smakował jeszcze lepiej!

Filiżanki, kubki, serwisy kawowe

Filiżanki, kubkiFiliżanki, kubki Fot. int2architecture.ru Fot. int2architecture.ru

Każda filiżanka kawy czy ulubionej herbaty wymaga odpowiedniej oprawy w postaci eleganckich naczyń. W każdym z nas tkwi dusza estety, dlatego warto wejść w posiadanie pięknego zestawu filiżanek. Nie powinno zabraknąć ich w żadnym mieszkaniu, zarówno kawę jak i herbatę tradycyjnie powinno pić się w filiżankach. Najbardziej popularne są zestawy wykonane z porcelany lub szkła, oczywiście w komplecie ze spodkami.

Zadbajmy również o efektowne kubki, które cieszą się ogromną popularnością. Choć w pierwszej chwili kubek wydaje się być przedmiotem na co dzień, sklepy oferują mnóstwo ciekawych wzorów i wariantów kolorystycznych, które umilą każdy dzień i odzwierciedlą charakter użytkownika. Kubki mają zdecydowanie większe pojemności, dlatego są najlepszym rozwiązaniem dla wielbicieli i smakoszy kawy i herbaty.

Zobacz wideo
Więcej o: