Najmodniejszy trend 2017 - drewno we wnętrzach

Martyna Trębacz
09.01.2017 16:00
Jeśli interesujesz się trendami w aranżacji wnętrz i chcesz by Twoje mieszkanie było stylowe i zawsze modne, warto dowiedzieć się, co będzie modne w tym roku w naszych domach. Rok 2017 będzie powrotem do natury, a więc prym będzie wiodło drewno. Nie musisz jednak wprowadzać spektakularnych zmian, aby odmienić Twoje mieszkanie. Wystarczy, że urozmaicisz je drewnianymi dodatkami, a Twoje wnętrza nabiorą świeżości i co najważniejsze - będą wpisywały się w najnowsze trendy!

Drewno we wnętrzach - zobacz, które dodatki będą modne w tym sezonie

Nie trudno zauważyć, że drewno emanuje ciepłem, przez co wnętrza stają się bardziej przytulne i klimatyczne. Co ważne, drewno jest materiałem uniwersalnym, a więc pasuje do każdego stylu i aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego czy w naszym mieszkaniu będzie dominował styl klasyczny, czy nowoczesny lub retro - drewno sprawdzi się znakomicie. Aby nasze mieszkanie nabrało wyjątkowej atmosfery nie trzeba jednak od razu zmieniać całej aranżacji. Wystarczy niewielkie, drewniany element, a nasze mieszkanie nabierze charakteru i stylu. Poza tym - stawiając na drewno mamy pewność, że nie wyrzucamy pieniędzy w błoto. Drewno nigdy nie wyjdzie z mody - niezależnie od panujących trendów, drewniane dodatki są obecne w naszych mieszkaniach od pokoleń i  nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Śmiało można więc dekorować wnętrza wykorzystując do tego drewniane elementy!

Drewniane dodatki do mieszkania - zobacz sam!

Decydując się na wykorzystanie drewna w aranżacji mieszkania trzeba pamiętać, że to jest materiał o niezwykłej fakturze - dlatego też nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Mimo to od lat jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów przy urządzaniu wnętrz. Trudno się temu dziwić - nic nie zbuduje wyjątkowej atmosfery i klimatu jak właśnie drewno. Aby mieszkanie nabrało charakteru i stylu wystarczy, że udekorujemy je drewnianą lampą, zegarem, figurką czy ławą. Drewno świetnie komponuje się z innymi dodatkami i materiałami, dlatego mamy pewność, że nasze wnętrza będą wyglądały stylowo i intrygująco. Warto więc puścić wodzę wyobraźni i nie bać się wykorzystywać w aranżacji naturalnego drewna. Nie dość, że mamy pewność, że nasze dodatki nie wyjdą z mody to jeszcze możemy sprawić, że nasze mieszkanie nabierze nietuzinkowego wyglądu i charakteru!

Szukasz inspiracji na drewniane dodatki do mieszkania? Poniżej przedstawiamy propozycję dodatków, które nie tylko ocieplą wnętrza, ale nadadzą wyjątkowej atmosfery i niezwykłego stylu!

Zobacz wideo
Więcej o: