Deska do prasowania - niezbędna w każdym domu

Wśród mnóstwa domowych obowiązków dużo czasu zajmuje prasowanie. Czyste i pozbawione zagnieceń ubrania to gwarancja zadbanego wizerunku, co jak wiadomo jest kluczową sprawą w kontaktach z innymi ludźmi. W każdym domu niezbędna jest deska do prasowania. Jak wybrać najlepszą?

Idealna deska do prasowania

Idealna deska do prasowaniaIdealna deska do prasowania Fot. fabrykaform Fot. fabrykaform

Każdy z nas ma mnóstwo domowych obowiązków, które chciałby wykonać jak najlepiej, ale szybko, dlatego tak istotny jest wybór odpowiednich sprzętów i akcesoriów, które te zadania nam ułatwią.

Część z nas nie lubi prasowania, ale dzięki odpowiedniej desce do prasowania ta czynność może stać się przyjemna i łatwa do wykonania. Sklepy z akcesoriami do domu oferują deski do prasowania w wariancie tradycyjnym (tańszym) i elektrycznym (droższym, gdzie żelazko zostaje podłączone bezpośrednio do deski). Wybór to kwestia naszych indywidualnych preferencji.

Idealna deska do prasowania powinna być wygodna i stabilna. Dzięki szerokiemu asortymentowi w dostępnemu sklepach możemy również zadbać, by miała designerski wygląd.

Rozmiar, materiał i kształt deski do prasowania

Rozmiar, materiał i kształt deski do prasowaniaRozmiar, materiał i kształt deski do prasowania Fot. fabrykaform Fot. fabrykaform

Najważniejszym elementem każdej deski do prasowania jest oczywiście blat. Nowoczesne deski nie są już tak ciężkie jak dawniej. W sklepach znajdziemy deski z metalową kratą, która pozwala na odprowadzanie pary wodnej i zapobiega gromadzenia się wilgoci. Popularne są także blaty wykonane z aluminium, jednak są one trochę cięższe.

Wybierzmy deski do prasowania z nakładkami antypoślizgowymi, które pozwolą zapobiec przesuwaniu się deski podczas pracy. Najnowsze modele mają także nakładkę na blat deski, która zabezpieczy żelazko.

Blaty różnią się od siebie kształtem i wielkością. Standardowe deski do pracowania mają 114 cm długości oraz 34 cm szerokości. Warto wybrać model nieco zwężony z jednej strony, co zdecydowanie ułatwi prasowanie koszul, spodni czy spódnic. Do większości desek dołączony jest specjalny rękawnik, który ułatwia prasowanie dziecięcych ubranek, rękawów i sukienek.

Podczas wyboru deski do prasowania ważna jest funkcja regulacji wysokości, która zapewni wygodę dla naszego kręgosłupa. Nie bez znaczenia jest także materiał, którym deska jest obita - zadbajmy o to, by był on odporny na temperatury i przepuszczał wodę. Najlepszym wyborem będzie bawełna.

Dlaczego wybór deski do prasowania jest tak ważny?

Dlaczego wybór deski do prasowania jest tak ważny?Dlaczego wybór deski do prasowania jest tak ważny? Fot. materiały partnera Fot. materiały partnera

Wybór deski do prasowania wbrew pozorom nie jest mniej ważny niż wybór żelazka, któremu poświęcamy tak dużo czasu. Odpowiednio dobrana deska to nie tylko gwarancja wygody, ale także wsparcie dla naszego kręgosłupa. Z pewnością nie prasujemy mnóstwa ubrań każdego dnia, ale gdy przystępujemy do tej czynności,  spędzamy godzinę lub nawet dwie nad deską do prasowania, w pochylonej pozycji.

Deska powinna być stabilna, aby uniknąć chybotania i przypadkowego strącenia żelazka, które mogłoby nas poparzyć. Solidne tworzywo zagwarantuje bezpieczeństwo nie tylko osobie prasującej, ale także znajdującym się w pobliżu domownikom.

Poniżej przedstawiamy pozostałe propozycje desek do prasowania, żelazek, jak również innych niezbędnych akcesoriów!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA