Wnętrza inspirowane malarstwem

Martyna Trębacz
18.08.2017 13:00
Większość osób wybór konkretnego obrazu ściennego do salonu zostawia na sam koniec. Można jednak dostosować wystrój mieszkania do obrazów, tworząc tym samym ciekawą i nietuzinkową aranżację. Wnętrza inspirowane malarstwem to propozycja nie tylko dla wytrawnych znawców sztuki. Każdy, kto lubi wnętrza ozdobione obrazami, może w ten sposób udekorować swoje mieszkanie.

W salonie stoją stare francuskie krzesła upolowane na pchlim targu w Broniszach. Dębowa ława z Almi Decor. Piękna podłoga w salonie i pracowni z sosonowych desek lekko wybielonych i zaolejowanych. Obrazy: po lewej 'Wiosenny wiatr, wym. 150 x 180 cm, olej na płótnie, po prawej 'Droga', 150 x 180 cm, olej na płótnie.W salonie stoją stare francuskie krzesła upolowane na pchlim targu w Broniszach. Dębowa ława z Almi Decor. Piękna podłoga w salonie i pracowni z sosonowych desek lekko wybielonych i zaolejowanych. Obrazy: po lewej "Wiosenny wiatr, wym. 150 x 180 cm, olej na płótnie, po prawej "Droga", 150 x 180 cm, olej na płótnie. Fot. Michał Mutor Fot. Michał Mutor

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba osób, które chcą, by obrazy stanowiły główną atrakcję salonu i były prawdziwą ozdobą wnętrza. Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie sztuki, aby stworzyć ciekawą i stylową aranżację, której motywem przewodnim będą obrazy. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy obraz będzie pasował do stylu mieszkania, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad wyborem konkretnego dzieła. Ważne jest także, aby zdecydować, czy priorytetem jest dla nas wartość obrazu i prestiż jego autora, czy też obraz ma być wyłącznie ozdobą wnętrza, a głównym kryterium wyboru jest motyw, który odpowiada naszym upodobaniom.

Warto dodać, że wybierając obraz należy kierować się także jego wielkością. Specjaliści odradzają kupno małych obrazków z wieloma elementami, ponieważ można w ten sposób zaburzyć proporcje pomieszczenia. Ważne jest także, aby obraz pasował kolorystycznie do wnętrza, tworząc razem z jego wyposażeniem spójną całość. Trzeba również pamiętać, by w pomieszczeniu nie było zbyt wiele wzorzystych, kolorowych elementów, które mogą wprowadzić chaos i nieład. Poniżej przedstawiamy propozycje obrazów do mieszkania, które świetnie sprawdzą się w różnych aranżacjach.

Zobacz wideo
Więcej o: