Jak wybrać odpowiednie biurko?

Karolina Mucha
24.08.2017 12:00
Wrzesień tuż tuż! Pokój każdego ucznia musi być odpowiednio wyposażony. Oprócz szklonej wyprawki, podręczników, zeszytów i akcesoriów niezbędne jest biurko! Jak wybrać odpowiednie biurko, aby zapewnić dziecku warunki do efektywnej nauki? Podpowiadamy!

Jak wybrać odpowiednie biurko?Jak wybrać odpowiednie biurko? Fot. Homebook Fot. Homebook

Biurko to podstawowy mebel w pokoju każdego ucznia! Jednak kwestia wyboru odpowiedniego biurka może przysporzyć nie lada problemów. Jaki powinien być idealny mebel? Przede wszystkim duży, funkcjonalny i dopasowany do wieku dziecka.

Wysokość biurka jest kluczową kwestią. Dla dziecka zaczynającego przygodę z nauką wystarczające będzie biurko o wysokości 55 cm, jednak wszyscy wiemy, jak szybko rosną maluchy. Powinniśmy od razu kupić mebel nieco wyższy, a najlepszym rozwiązaniem jest kupno biurka, którego wysokość możemy samodzielnie regulować. Takie rozwiązanie zapewni komfort dziecku, ponieważ wysokość blatu będziemy dopasowywać do aktualnego wzrostu ucznia. Biurko, które posłuży przez kilka lat, będzie również korzystną opcją dla portfeli rodziców.

Nie bez znaczenia jest również kąt nachylenia blatu. Niektóre biurka mają możliwość regulacji kąta nachylenia. Najbardziej optymalne będzie nachylenie 30 stopni do czytania, 15 stopni do pisania oraz 5 do rysowania.

Jakie biurka są najbardziej popularne? Za wygodny model uznaje się biurko z wysuwaną półeczką, na której można ustawić klawiaturę od komputera i mysz. Komputer to nie tylko źródło rozrywki, ale i pomoc naukowa, dlatego powinien być ustawiony na biurku. Mebel prostokątny lub w kształcie litery "L" świetnie się sprawdzi - pomieści pomoce naukowe, podręczniki oraz akcesoria. Maluchom z pewnością przypadną do gustu modele biurek z kolorowymi wstawkami, dzięki czemu aranżacja pokoju nie będzie nudna. Dla starszaków lepiej wybrać klasyczne biurka drewniane, modele ze szklanym blatem lub te w formie sekretarzyków. Kupując biurko dla ucznia, nie zapominajmy o wybraniu odpowiednio wygodnego krzesła!

Poniżej znajdziecie biurka wybrane przez redakcję!

Zobacz wideo
Więcej o: