Balkon w stylu Maroko - wszystko, czego potrzebujesz, by go urządzić

Moda na Maroko przekłada się nie tylko na kierunki podróży, ale także na wystrój wnętrz. Eksplozja kolorów i wzorów typowa dla północnej Afryki inspiruje nas szczególnie w otwartych pomieszczeniach. Podpowiadamy, jak urządzić balkon lub taras w marokańskim stylu!

Meble

Choć w Maroko panuje zupełnie inny klimat, styl arabskich balkonów może świetnie wpisać się w polskie otoczenie. Maroko ma w sobie coś szczególnego - to miejsce bardzo często inspiruje projektantów odzieży i designerów wnętrz. Yves Saint Laurent tak bardzo zakochał się w Marrakeszu, że kupił tam posiadłość, a wiele jego genialnych kolekcji powstawało z dala od rodzimej Francji. Dzisiejszy zachwyt nad stylem Maroko związany jest z chęcią otwarcia się na nowe i nieznane, a przez to wciąż tropikalne miejsca. Balkony i tarasy Marrakeszu kojarzą się z zapadającymi się siedziskami, hamakami i naturalnymi materiałami takimi jak bambus i drewno. Na balkonie w marokańskim stylu nie może zabraknąć pufów, plecionych krzeseł, metalowych koszy i wiszących foteli.

Balkon w stylu MarokoBalkon w stylu Maroko Źródło: www.maisonsdumonde.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Tekstylia

Na balkonie w stylu Maroko tekstylia odgrywają kluczową rolę. Arabskie wnętrza wypełnione są dywanami i poduchami, które często zastępują tradycyjne kanapy lub fotele. Marokańskie tekstylia to eksplozja wzorów i kolorów. Naśladują one lokalne dekoracje architektoniczne i mozaiki. Jeśli twój balkon jest zadaszony, barwny dywan będzie znacznie przyjemniejszy niż zimne kafelki. W innym wypadku, koniecznie zainwestuj w duży parasol lub baldachim, który zabezpieczy balkonowe tekstylia przed kapryśną pogodą. 

Donice i naczynia

Urządzając balkon nie można zapomnieć o najważniejszym, czyli roślinności. Nawet jeśli nie zamierzamy pielęgnować marokańskich gatunków, możemy zadbać o stylową oprawę w postaci donic. W Maroko najczęściej spotkamy donice z terakoty albo ceramiki. Arabski klimat oddadzą również metaliczne akcenty w miedzianym lub złotym kolorze. Jeśli na twoim balkonie mieści się stół, przygotuj się na posiłki w marokańskim stylu! Wybieraj obszerne misy, ozdobne talerze i dekoracyjne szkło. Miłym i pożytecznym dodatkiem może być wysoki czajnik, w którym zaparzysz aromatyczną herbatę. 

Donice i naczynia w stylu MarokoDonice i naczynia w stylu Maroko Źródło: www.onekingslane.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.