Pierwsze urodziny dziecka - przydatne gadżety na rodzinne przyjęcie

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
26.04.2018 12:06
Pierwsze urodziny malucha to ważne rodzinne święto. Jeśli twoje dziecko obchodzi je latem, możesz urządzić z tej okazji prawdziwe garden party! Podpowiadamy, jakie dodatki wybrać, aby impreza nabrała klimatu, a sprzątanie było łatwe i szybkie.

Przyjęcie urodzinowe dzieckaPrzyjęcie urodzinowe dziecka fot. pixabay.com/ materiały partnera

Wygodne sprzątanie

Sprzątanie po rodzinnych spotkaniach jest bardzo uciążliwe. Mycie naczyń po imprezie to nie lada wyzwanie, nawet jeśli posiadamy zmywarkę - przed wstawieniem zastawy należny ją opłukać z resztek jedzenia, a następnie rozpakować kilkanaście talerzy, kubków, filiżanek i ogromne ilości sztućców. Dlatego na przyjęcie, na którym będą małe dzieci, warto kupić plastikowe talerzyki i sztućce - takie przedmioty nie stłuką się, a maluchy nie zrobią sobie krzywdy, np. ostrym widelcem. Możesz wybrać talerzyki kolorowe, o ciekawych kształtach, w zabawne wzorki lub z ulubionymi dziecięcymi bohaterami. Również sztućce mają ciekawe motywy - nam najbardziej przypadły brokatowe w złotej barwie.

Zabawne kubeczki i słomki

Plastikowe kubeczki to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo - szklanka może wyślizgnąć się z rąk malucha, a rozbite szkło stworzy zagrożenie. Jednorazowe kubeczki są również bardzo ładne. Możesz wybrać te pastelowe, we wzory lub z postaciami z bajek albo całe zestawy dedykowane pierwszym urodzinom. Nieodzownym elementem imprezowym są również słomki - postaw na klasyczne w ciekawych kolorach, np. w urocze kropki lub takie z zabawnymi postaciami z bajek.

Urocze balony, girlandy i świeczki

Ważna jest również oprawa całej imprezy, zarówno jeśli urządzasz ją w domu, jak i na ogrodzie, możesz pozwolić sobie na dekoracje z balonów i papierowe girlandy. Takie rozwiązanie nie jest drogie, a wygląda bardzo efektownie. Ozdoby tworzą radosny nastrój z pewnością zachwycą gości, a także świetnie wyglądają na zdjęciach, które będą dla twojego dziecka wspaniałą pamiątką.

Więcej o: