Puf z funkcją kufra - idealny mebel do przedpokoju

red
17.05.2019 12:00
Jeśli zmagasz się z małą ilością miejsca w przedpokoju, mamy dla ciebie praktyczne i stylowe rozwiązanie - puf z funkcją kufra. Schowasz tam kilka par obuwia i wykorzystasz go również jako siedzisko.

Kiedyś służący głównie do przechowywania ubrań, dziś praktyczny mebel i element dekoracji wnętrza. Mowa o kufrach, które wracają do mody w wielkim stylu! Przedpokój zazwyczaj sprawia nam najwięcej problemów. Mała przestrzeń i duże wymagania, bo powinien on być urządzony praktycznie i robić dobre pierwsze wrażenie po wejściu do mieszkania. To elementy trudne do pogodzenia. Meblem spełniającym wszystkie kryteria może być puf z funkcją kufra.

Puf z funkcją kufraPuf z funkcją kufra Fot. Selsey, materiały partnera, kolaż czterykąty

W ostatnich latach kufry nieco odeszły do lamusa, ale teraz znowu doceniamy ich pojemność i styl. W przedpokoju świetnie sprawdzą się jako miejsce na buty oraz siedzisko do ich wkładania. Kufry zostały rozpowszechnione w Polsce w XVIII wieku. Początkowo chowano w nich ubrania i inne tekstylia, potem zaczęto ich używać również w podróży. Louis Vuitton zasłynął stylowymi kuframi podróżniczymi. Były one opatrzone używanym do dziś monogramem marki i sprawiły, że pojemniki z uchwytami stały się elementem designu.

Kufry mocno zaznaczyły się również w sztuce ludowej. Zazwyczaj były wykonywane z drewna i ozdabiane lokalnymi wzorami. Współczesne pufy z funkcją kufra mają kolorowe obicia, pikowania albo ozdobne nóżki. Najmodniejsze są proste pufy w stylu skandynawskim, ale warto również zwrócić uwagę na tradycyjne modele z drewna z metalowymi akcentami.

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • hour58

  Oceniono 6 razy 6

  Dla mnie całe życie był to puf. Ale podobno życie wymusza zmianę języka i pufa zaczyna istnieć... Horror będzie, jak za poprawny uzna się zwrot "poszedłem".

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 2 razy 2

  -Jesteś pijany.
  - Nie jestem
  - Jesteś.
  - Nie jestem. Puf z funkcją kufra. Puf z funkcją kufra. Puf z funkcją kufra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX